Stare zdjęcia z Kędzierzyna-Koźla poszukiwane. Trafią na wystawę z okazji 45-lecia miasta

19
Przed laty na basenie w Azotach. Foto: Bogusław Rogowski.

W tym roku mija 45 lat od utworzenia naszego miasta. Zachęcamy, byście poszukali w swoich domowych archiwach zdjęć Kędzierzyna-Koźla, zarówno tych sprzed lat, jak i współczesnych, i przesłali je do magistratu. To właśnie z nich powstanie wyjątkowa wystawa.

Możecie także opisać okoliczności ich powstania bądź sytuację, którą zdjęcia obrazują. Najciekawsze fotografie zaprezentujemy na organizowanej jesienią ekspozycji z okazji urodzin miasta.

Fotografie należy przesyłać na adres promocja@kedzierzynkozle.pl do końca sierpnia. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu 774050364.

19 KOMENTARZE

 1. Czy są tu jacyś PRL’owcy, których było stać wtedy na aparat fotograficzny i klisze? Moi rodzice z SB mieli, a Wy koledzy PiSowcy co wtedy mieliście?

  • Ja na przykład miałem mnóstwo ciumkania :)) Od kleryka po proboszcza :)) A potem przyjechał prokurator taki w okularach i też mnie ciumkał :)) Zostało mi tak do dzisiaj :))

   • Troliczek PO-KO znowu podszywający się:)) Sam był ciumkany od kleryka po proboszcza itd. Zapomniał dopisać, że jeszcze wspomaga sobie wibratorem zgodnie z zaleceniami PO-KO. Rysiu wyciumkaj tego trola w ramach „bierz w swe ręce,” by sobie wzajemnie pomóc. Przyjemnej zabawy:))

 2. Rychu taki gorszy Ryszardzie – jesteś żałosny po co pisać o PiS itp…
  Fajnie powspominać dawne czasy jak K-K tętnił życiem. Super pomysł 👍

 3. Aparat Zenit. Klisze wywoływało się w koreksie. Potem naświetlanie, wywoływanie, utrwalanie, płukanie i suszenie-klamerka i na sznurek.
  Łza się w oku kręci.

 4. Baseny o podobnym układzie, bez fontanny, były też w Blachowni… Dziś w tamtym miejscu jest ulica Pod Dębami i stoją tam 4 podwójne, luksusowe wille…

Skomentuj