Stare lodowisko przy basenach w Azotach ostatecznie przejdzie do historii

1
Lodowisko Azotor w czasach największej świetności. Foto: Bogusław Rogowski

Trwa budowa nowych basenów w Azotach w miejscu dawnego kompleksu Azotor, którego częścią było także od lat nieczynne lodowisko. Nie ma szans na jego reaktywację. Teren będzie miał inną funkcję.

Od kilku lat miasto organizuje tak zwane „białe Orliki”. To tymczasowe lodowiska rozkładane w okresie zimowym na boiskach wielofunkcyjnych przy ulicy 9 Maja w Kędzierzynie i za domem kultury w Koźlu. Lodowisko w Azotach zostało wyłączone ze względu na zły stan techniczny.

Obecnie w miejscu tafli znajduje się zaplecze placu budowy nowego kompleksu basenów „Wodne oKKo”. Wielu mieszkańców z sentymentem wspomina dawne lodowisko. Jeżdżono tam nie tylko rekreacyjnie. Mecze rozgrywali też hokeiści. Na reaktywację nie ma jednak szans.

– Po zakończeniu budowy basenów rozpoczniemy inwestycję na byłym lodowisku. Powstanie tam teren zielony w formie niewielkiego parku – zapowiedziała podczas niedawnego spotkania z mieszkańcami Azotów prezydent Sabina Nowosielska.

Tę część inwestycji miasto zamierza współfinansować zewnętrzną dotacją. Przebudowany i oświetlony zostanie także parking przed byłym lodowiskiem.

1 KOMENTARZ

Skomentuj