Stanowisko prezydent Sabiny Nowosielskiej w sprawie konkursu na dyrektora przedszkola w Kłodnicy

7

Prezydent Kędzierzyna-Koźla Sabina Nowosielska wydała komunikat odnoszący się do budzącego duże kontrowersje konkursu na dyrektora Publicznego Przedszkola nr 17 w Kłodnicy. Jego treść zamieszczamy poniżej:

Komunikat w sprawie konkursu na dyrektora Publicznego Przedszkola nr 17

W związku z pytaniami związanymi z przebiegiem konkursu na dyrektora Publicznego Przedszkola nr 17, po sprawdzeniu materiałów i uzyskaniu wyjaśnień pani dyrektor Lidii Kryś informuję, co następuje:

 1. Ze względu na kończącą się kadencję dyrektora Publicznego Przedszkola nr 17 zdecydowano o trybie konkursowym powołania dyrektora na nową kadencję.
 2. Komisja konkursowa została powołana w sposób zgodny z przepisami oświatowymi i liczyła 12 osób. Trzech przedstawicieli reprezentowało organ prowadzący przedszkole, trzech organ sprawujący nadzór pedagogiczny (kuratorium oświaty), po dwóch radę pedagogiczną i radę rodziców, a po jednym związki zawodowe. Wszyscy członkowie komisji złożyli stosowne oświadczenia o przedmiocie braku podstaw do ich wyłączenia z prac komisji.
 3. Do konkursu przystąpiły dwie kandydatki, którym stworzono takie same warunki prezentacji koncepcji funkcjonowania i rozwoju pracy przedszkola. Wszyscy członkowie komisji zaakceptowali zaproponowany sposób przeprowadzenia postępowania konkursowego, nikt nie zgłosił zastrzeżeń. Koncepcja była też dostępna dla każdego z członków komisji w dokumentacji konkursowej. Każdy z nich miał też możliwość zadawania kandydatkom pytań.
 4. Komisja dokonała oceny przedstawionej przez kandydatów koncepcji funkcjonowania i rozwoju przedszkola. Głosowanie w postępowaniu konkursowym było tajne, każdy z członków komisji podjął indywidualną decyzję o wyborze kandydata. Stosunkiem głosów 7 do 5 komisja wskazała panią Agatę Gabrysz jako kandydata na dyrektora Publicznego Przedszkola nr 17.

Sabina Nowosielska

Prezydent Miasta Kędzierzyn-Koźle

7 KOMENTARZE

 1. Pani Prezydent napisała, że:
  „Wszyscy członkowie komisji złożyli stosowne oświadczenia o przedmiocie braku podstaw do ich wyłączenia z prac komisji”. Łatwe do ustalenia fakty (znajomość ocenianej i oceniającego) mówią jednak co innego…
  Acha, czyli jak koń złoży oświadczenie, że jest wielbłądem, to już nikt nie będzie tego kwestionował :)

 2. I wszystko jasne. Są niestety ludzie,którzy nie potrafią przegrywać. A tak przy okazji, czy ta pani Kryś to żona tego Krysia od dróg powiatowych? Jeżeli tak to nie ma co jej żałować.

 3. Zawsze się jest czyjąś żoną.Pani dyrektor zapisala się w naszej pamięci jako wyjątkowa osoba.Rodzice aktualnych przedszkolaków też ją doceniają.Ale z władzą jej nie po drodze.I jasna sprawa

 4. Brawo pani prezydent za stanowczość. Chociaż pani nie poważam, nie lubię i nie zagłosuję na panią, ale tym razem panią popieram.

  • A czy stanowczość to jakaś pożądana cecha?
   Co to znaczy być stanowczym?
   Iść w zaparte, zamiast ważyć argumenty?
   To raczej słabość, poparta jedynie stanowiskiem…

 5. Pani A. Gabrysz też swego czasu była dyrektorką Przedszkola w Sławięcicach, czy dobrą i skuteczną??? Obecnie nią nie jest, miejsce w którym również niegdyś pomieszkiwała jest wystawione na sprzedaż.Czyżby dorobek życia na dyrektorstwie, wyemigrował poza prowincję i teraz mierzy się z bardziej dogodną lokalizacją, tak by nie stać w korkach w drodze do i z pracy???

  czyżby

Skomentuj