Stalowa belka wystająca z naczepy wbiła się w samochód osobowy. Wypadek na osiedlu Piastów

9

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem samochodu ciężarowego i osobowego.

Do zdarzenia doszło we wtorek w godzinach wieczornych w rejonie skrzyżowania alei Jana Pawła II, alei Ignacego Lisa i obwodnicy Kędzierzyna. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, doszło do uszkodzenia samochodu osobowego, przez ładunek wystający z naczepy pojazdu ciężarowego.

Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu. Samochód ciężarowy, który poruszał się od strony Blachowni, miał zamiar skręcać w lewo w aleję Ignacego Lisa. Podczas manewru zmiany pasa ruchu, wystający ładunek uszkodził samochód osobowy znajdujący się na sąsiednim pasie ruchu, którym podróżowała młoda kobieta.

Na miejscu interweniuje policja oraz pogotowie ratunkowe. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostało dziecko, które przetransportowane zostało do szpitala.  Funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowe okoliczności kolizji. Ruch odbywa się płynnie.

 

9 KOMENTARZE

  1. Cała wina po stronie kierowcy ciężarówki. Jak sobie nie radzi z kontrolowaniem zestawu i przewożonego ładunku, to niech firma przewozowa zorganizuje transport ponadgabarytowy z pilotem.

    • pojazd z każdej strony jest oznaczony „convoi exceptionel”, ma przepisowe tablice ostrzegawcze, jest to pojazd nienormatywny – czyli taki którego wymiary są większe od dopuszczalnych przewidzianych w przepisach prawa o ruchu drogowym, takie „stwory” właśnie zgodnie z prawem jeżdżą jak jest mniejszy ruch czyli wieczorem i w nocy, problem w tym że w ruchu uczestniczą też stworki, które pomimo tego że mają prawo jazdy nie wiedzą co oznaczają tablice na pojazdach, nie rozumieją że autobus przegubowy na zakręcie „zachodzi”, nie rozumieją ze jak skręca ciężarówka na łuku to jej przyczepa się nie zgina bo nie jest z gumy, to powoduje że potem jakaś pani jest zaskoczona tym, że pospiech żeby szybko zdążyć przelecieć przez światła to nie był dobry pomysł, zwłaszcza jak z daleka widać że pojazd wielkogabarytowy skręca w lewo z pasa do jazdy prosto…

    • Aleś wymyślił!!! Czy ty wiesz co to duża Łuka? Siądź za kółko i spróboj się przejechać nawet z długą przyczepą campingową a potem pogadamy.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj