Stadion w Blachowni doczeka się remontu. Koszt to 1,5 miliona złotych

0

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ogłosił przetarg na przebudowę zaplecza socjalnego stadionu w Blachowni. Prace mogą rozpocząć się jesienią i pochłonąć kwotę nawet 1,5 miliona złotych.

Stan techniczny stadionu przy ulicy Szkolnej od dłuższego czasu jest bardzo zły. Na obiekcie trenują zawodnicy reaktywowanej niedawno Blachownki, a także kilka grup Chemika Kędzierzyn-Koźle.

O ile dzięki staraniom pracowników MOSiR-u oraz sympatykom miejscowego klubu udaje się utrzymać murawę boiska w niezłym stanie, to jego otoczenie z roku na rok prezentuje się coraz gorzej. Niedawno wyburzono pozostałości trybun, teraz czas na szatnie.

– Budynek będzie całkowicie zmieniony, gruntownie wyremontujemy wszystkie pomieszczenia. Staramy się doprowadzić ten stadion do stanu używalności i bezpieczeństwa. Usunęliśmy stare betonowe konstrukcje siedzisk, w ich miejsce wstawiliśmy tymczasową trybunę, jeszcze w tym roku planujemy zakupić siedziska dla zawodników – opowiada Zenona Kuś, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu.

Jeśli uda się rozstrzygnąć przetarg i znaleźć wykonawcę remontu, na miejscu mają stanąć kontenery, w których urządzone zostaną tymczasowe szatnie. To ma zabezpieczyć możliwość  użytkowania stadionu na czas prac.

Wartość robót może wynieść nawet 1,5 miliona złotych. MOSiR ubiega się o dofinansowanie remontu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Skomentuj