Środki z Polskiego Ładu rozdane. Ponad 27 milionów złotych dla samorządów powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego

3

Ponad 27 milionów złotych trafi do samorządów powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w ramach drugiej odsłony Polskiego Ładu. W naszym regionie dofinansowanych zostanie osiem inwestycji.

O szczegółach poinformowano podczas konferencji premiera Mateusza Morawieckiego. Gminy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego otrzymały ponad 27 milionów złotych na realizację inwestycji.

Samorządy gmin Bierawa i Polska Cerekiew otrzymały łącznie ponad 6 milionów złotych, które zostaną przeznaczone na modernizację infrastruktury drogowej. Kolejną inwestycją na terenie Polskiej Cerekwii ma być modernizacja mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków. Sołectwo Poborszów i Kózki doczekają się budowy kanalizacji sanitarnej oraz wymiany sieci wodociągowej. Na te cele, gminy uzyskały łącznie 9,2 miliona złotych.

Kędzierzyn-Koźle pozyskał 5 milionów złotych na wymianę i unifikację oświetlenia miejskiego oraz 3,1 miliona złotych na przebudowę ulicy Spacerowej, na trasie dojazdu do terenów inwestycyjnych.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ma na celu dofinansowanie projektów inwestycyjnych realizowanych przez gminy, powiaty i miasta lub ich związki w całej Polsce.

3 KOMENTARZE

  1. Tylko 3mln!!!czyli nie ma szans na nową drogę do starej kuzni i dalej na Śląsk 408, nie mówiąc o łączniku z obwodnicą. A takie były obiecanki i przymiarki do budowy nowych drug do stref ekonomicznych.

  2. Sami jesteście sobie winni, gdyby wybrać PiS w mieście morzliwości i w powiecie klasowanym wysoko w rankingach narodowych, to by wszystko było. Dalej drąrzycie peło-kało, partię degeneratów, którzy tylko biegają w maratonach zamiast wozić się limuzynami niemieckimi na koszt polskiego podatnika.

    Taki Prezes przeciesz śmieje się z tłuska ktury biega po parku i udowadnia, że emeryt morze. A PO kij to komu ?

    No sami powiedzcie, ja se wizytuje różne państwa robiese delegacje i mam s tego kasem, o jakiej wam się nieśni. Byłem ostanio na Chorwacji, teraz pewnie wezmę szalik i POkibicuję siatkarzom, bo warto się przykleić do ludzi pracowitych i odnoszących sukcesy, przecież nie będę blisko piłkaży , no sory….

Skomentuj