Sprawca wysadzenia bankomatu w Polskiej Cerekwi zatrzymany! Policja szuka wspólników 34-latka

1

Wspólna akcja kryminalnych z Poznania, Wrocławia i Opola zaowocowała mężczyzny zajmującego się włamaniami do bankomatów w całej Polsce. 34-latek stoi m. in. za próbą włamania do bankomatu w Polskiej Cerekwi, która miała miejsce 14 września.

Wtedy to nieznani sprawcy podłożyli ładunki wybuchowe pod urządzenie stojące przy ulicy Rynek. Włamanie miało miejsce około 4 nad ranem, bankomat został wysadzony, ale złodziejom nie udało się dostać do gotówki. Czytaj więcej: Próba włamania do bankomatu w Polskiej Cerekwi. Złodzieje usiłowali wysadzić urządzenie w powietrze

Śledczy powiązali sprawę z wieloma innymi podobnymi zdarzeniami na terenie całego kraju. W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu powołano specjalny zespół, którego zadaniem jest wytropienie przestępców włamujących się do bankomatów. Jeden z nich został zatrzymany w ubiegły czwartek w Lubinie (województwo dolnośląskie).

– Podczas przeszukania jego kryjówki policjanci znaleźli butle z gazem, przewody zasilające, zapalniki i inne akcesoria służące do wysadzania bankomatów. Okazało się, że kilka godzin wcześniej brał udział w próbie rabunku pieniędzy z bankomatów w Dobiegniewie w woj. lubuskim i w okolicach Choszczna w woj. zachodniopomorskim. We wspólnej akcji brali udział policjanci kryminalni z Poznania, Wrocławia i Opola. Sprawa jest rozwojowa. Poszukiwani są wspólnicy zatrzymanego mężczyzny – relacjonuje policja.

Policjanci z KWP Poznań ze specjalnego zespołu zajmującego się rozpracowaniem spraw związanych z eksplozjami bankomatów wpadli na kolejny trop kilka tygodni temu. Po eksplozjach bankomatów na terenie powiatu szamotulskiego wytypowali podejrzanego. Był to mężczyzna pochodzący z Zielonej Góry. Szybko okazało się, że jest on w zainteresowaniu służb kryminalnych z KWP we Wrocławiu i Opolu. Na terenie tych jednostek także dochodziło do eksplozji bankomatów i prób rabunku pieniędzy. W związku z dużym obszarem działania sprawców śledztwo wszczęła Prokuratura Krajowa – Wielkopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji w Poznaniu.

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą ustalili, że jeden z podejrzanych ma kryjówkę w Lubinie w woj. dolnośląskim na terenie kompleksu garaży. Miały być tam przechowywane butle z gazem, akcesoria i narzędzia służące do włamań. To tam w czwartek, 30 września doszło do zatrzymania 34-letniego Łukasza B. Podczas przeszukanie tego miejsca zabezpieczono także urządzenia elektroniczne, gotówkę i samochody.

Na podstawie materiału dowodowego prokurator z Prokuratury Krajowej w Poznaniu przedstawił podejrzanemu zarzuty włamania i usiłowania kradzieży pieniędzy z bankomatów w miejscowościach Polska Cerekiew, Obrzycko, Duszniki, Grabów n. Prosną, Dobiegniew i Bierzwnik. Sąd na wniosek prokuratora aresztował mężczyznę. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

1 KOMENTARZ

Skomentuj