Sprawca napadu na sklep w Koźlu zatrzymany. To 28-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla

1

Policjanci w ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu zatrzymali osobę podejrzaną o rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Do tego zdarzenia doszło w jednym ze sklepów w Kędzierzynie-Koźlu. Podejrzany o ten czyn mężczyzna usłyszał już zarzut. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Pod koniec marca tego roku w Kędzierzynie-Koźlu doszło do rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Przed godz. 16:00 do jednego ze sklepów wtargnął zamaskowany napastnik. Mężczyzna grożąc pracownikowi nożem zażądał pieniędzy. Gdy je otrzymał uciekł w nieznanym kierunku.

Wyjaśnieniem tej sprawy natychmiast zajęli się policjanci z Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Kędzierzynie-Koźlu. Funkcjonariusze zbierali i łączyli ze sobą wszelkie informacje oraz ślady, które mogły doprowadzić ich na trop rozbojarza.

Praca policjantów przyniosła efekty. Kryminalni ustalili, że związek z tym zdarzeniem może mieć 28-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Mężczyzna został zatrzymany. Zebrany materiał dowodowy w ramach prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Kędzierzynie-Koźlu pozwolił na przedstawienie mu zarzutu. Mężczyzna będzie odpowiadał za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec 28-latka 3 miesięczny tymczasowy areszt.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Kędzierzynie-Koźlu

1 KOMENTARZ

Skomentuj