Spotkanie z seniorami w urzędzie miasta. W byłej szkole będą mieli swoje centrum

1

Sprawy seniorów na tapecie. Za nami kolejne w tym roku posiedzenie Gminnej Rady reprezentującej najstarszych mieszkańców Kędzierzyna-Koźla. Podczas posiedzenia poruszono istotne kwestie dla tej grupy wiekowej, takie jak opieka lekarska czy możliwość utworzenia mieszkań wspomaganych.

Na pytania radnych odpowiadali zastępca prezydenta Wojciech Jagiełło, dyrektor MOPS-u Agata Morskis oraz zastępca dyrektora szpitala Jacek Mazur. Radni zapoznali się z koncepcją adaptacji budynku Szkoły Podstawowej nr 6 przy ul. Stalmacha na potrzeby społeczne. W ramach realizacji projektu „Dugnad w Kędzierzynie-Koźlu” w obiekcie poza mieszkaniami wspomaganymi powstanie także Gminne Centrum Seniora. Istotnym tematem była również możliwość utworzenia w przyszłości przez powiat Zakładu Opiekuńczo Leczniczego. Omówiono także tematykę związaną z organizacją tegorocznych obchodów Dni Seniora.

1 KOMENTARZ

  1. Jacy to seniorzy ? Burżujstwo. Pewnikiem zajmowali stanowicha; kierownicy, urzędnicy itp… nudzą się i nadal by chcieli być kimś. Normalni, skromni seniorzy to w domu sobie siedzą z wnukami się bawią.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj