Spotkanie z historią i filmem na osiedlu Zachód. Za nami kolejne „Kino pod Dębem”. ZDJĘCIA

1

Po raz drugi rada osiedla Zachód zaprosiła mieszkańców do wspólnego oglądania filmu pod chmurką. Około sto osób zebrało się w czwartkowy wieczór na skwerze im. Władysława Bartoszewskiego, by razem spędzić czas.

„Kino pod Dębem” to pomysł Jakuba Dobnera i Ireneusza Wiśniewskiego z rady osiedla Zachód. Tegoroczna edycja wydarzenia była okazją do spotkania z lokalną historią – zaproszonymi gośćmi byli Waldemar Ociepski i Edward Haduch ze Stowarzyszenia Blechhammer – 1944, którzy opowiadali o alianckich nalotach na fabryki w rejonie Kędzierzyna-Koźla.

Blisko 1,5 godzinne spotkanie z pasjonatami lokalnej historii zakończyło się dyskusją z mieszkańcami oraz projekcją fabularyzowanego filmu dokumentalnego „Ostatni lot”. W drugiej części imprezy mieszkańcy mogli obejrzeć film „Na plaży Chesil”. Partnerami tegorocznej edycji „Kina pod Dębem” były Miejski Ośrodek Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna.

1 KOMENTARZ

  1. Super sprawa, pytanie do organizatorów dlaczego nie można zrobić spotkania w piątek lub sobotę większa frekwencja murowana. Niestety niektórzy ludzie w piątek muszą iść do pracy. Bardzo proszę rozważyć prośbę przy organizacji następnych „Kin”. Pozdrawiam
    P.S. Zeszłoroczna edycja super !!!!

Skomentuj