Spotkanie w sprawie programu „Czyste Powietrze” w urzędzie miasta. Można uzyskać dofinasowanie

6

To, czym oddychamy to odpowiedzialność nas wszystkich. Za nami spotkanie konsultacyjne w sprawie rządowego programu „Czyste Powietrze”.

Zainteresowani mieszkańcy mieli okazję dowiedzieć się m.in. jak skorzystać z dofinansowania na wymianę starego kopciucha czy ocieplenie domu. Szczegóły przedstawił ekspert Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu.
Więcej o programie „Czyste Powietrze” można znaleźć na stronie czystepowietrze.gov.pl

6 KOMENTARZE

  1. Tak wymiana kopciucha to jest tylko jeden z czynników by nie było smogu. Są jeszcze takie jak paliwo jakie zastosują mieszkańcy (węgiel lepszej jakości ale droższy czy tańszy i gorszego gatunku ?). Również wpływ na czyste powietrze mają poruszająca się duża ilość pojazdów napędzanych silnikami spalinowymi. I pozostaje najwyższy procent zanieczyszczeń czyli przemysł chemiczny który w swych procesach technologicznych emituje do atmosfery pyły, i inne toksyny w tym chemikalia. Gdyż nie zawsze są zabezpieczenia w postaci filtrów czy innych urządzeń. Niestety niskie kary czy mierne działania władzy lokalnej ,polityków oraz instytucji ochrony środowiska nie odstrasza trucicieli. Wycinki drzewostanu również nie poprawiają jakości powietrza. I dlatego oddychamy tym co znajduje się w powietrzu na terenie Kędzierzyna-Koźla.

  2. Urzędnicy mogliby być aktywni w taki sposób, że zimą udają się do dymiących domów z „reklamą”, taka jest moja koncepcja…

  3. Nie wierzę? Naprawdę takie małe zainteresowanie programem dofinansowania termomodernizacji i wymiany kopciuchow czy brak informacji że takie spotkanie się odbędzie. Ludzie nie miejcie później pretensji że miasto jest zasnute czapą czadu i nie ma czym oddychać.

  4. Kto truje nas benzenem? Komu zależy na kryciu sprawcy? Ile na tym kryciu zarabia? Co w tym temacie robi prokuratura. Nie pi….cie, tylko weźcie się za robotę, bo za to macie płacone.

Skomentuj