Kędzierzynianin Przemysław Chatys zwyciężył w siódmej edycji Biegu Azotowego. Wydarzenie jest częścią obchodów Dni Chemika, które organizuje Grupa Azoty ZAK S.A.

Na starcie tegorocznej edycji Biegu Azotowego stanęło 230 osób. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 10 kilometrów składający się z trzech pętli po asfaltowej nawierzchni. W tym roku organizatorzy przesunęli start biegu na godzinę 10, przez co uczestnicy mieli dobre warunki do rywalizacji.

Sygnał do startu dał wiceprezes Grupy Azoty ZAK S.A. Artur Kamiński. Już na pierwszym okrążeniu bardzo dużą przewagę wypracował sobie Przemysław Chatys z Klubu Sportowego Koziołek, który na kolejnych kilometrach zwiększał dystans nad resztą stawki. Ostatecznie zwycięzca pokonał trasę w czasie 32 minut i 5 sekund, co było wynikiem lepszym od drugiego na mecie Kamila Czapli z Rybnika aż o 2 minuty i 15 sekund. Na najniższym stopniu podium stanął kolejny kędzierzynianin Łukasz Błach (34:44).

Najszybszą spośród pań była Monika Bielińska z Przyszowic, która trasę biegu pokonała w czasie 43 minut i 23 sekund. Druga z czasem 44:29 była rybniczanka Ewa Janiczek, a na podium stanęła też najszybsza reprezentantka naszego miasta Justyna Czekaj (44:57).

Dekoracji najlepszych uczestników VII Biegu Azotowego dokonali Sławomir Lipkowski i Artur Kamiński, prezes i wiceprezes Grupy Azoty ZAK S.A. Tradycyjnie, firma przyznała też wyróżnienia dla najszybszych pracowników. W tym roku zwycięzcą w tej kategorii został Andrzej Grzesik (38:25), drugi był Marcin Barth (39:01), a trzeci Adam Kubień (42:42). Wśród pań tytuł najszybszej reprezentantki ZAK przypadł w udziale Lucynie Szymańskiej (54:42), a na podium stanęły też Alicja Zych (55:01) i Dominika Zdziech (58:13).

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj