Sportowa rywalizacja w Azotach. W niedzielę I Bieg na powitanie wiosny

1

Klub Sportowy Koziołek i Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących zapraszają na pierwszą edycję Biegu na powitanie wiosny. Kilkuset biegaczy zmierzy się z dystansem 10 kilometrów, a biegowi głównemu towarzyszyć będą zawody dla dzieci i młodzieży.

Bieg na powitanie wiosny to nowość w miejskim kalendarzu imprez sportowych. Impreza odbędzie się w niedzielę, 24 marca o godzinie 14 w Azotach. Uczestnicy biegu głównego będą mieli do pokonania przełajową trasę o długości 10 kilometrów. Organizatorem zawodów jest Klub Sportowy Koziołek oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących.

Poza aspektem sportowym impreza będzie miała charytatywny wymiar. Podczas zawodów prowadzona będzie zbiórka na leczenie absolwenta ZSTiO Daniela Szarfa, który zmaga się z zanikiem mięśni.

Daniel Szarf ma 22 lata, studiuje, jednak nie cieszy się życiem jak każdy młody człowiek. Jego codzienność to rehabilitacja, walka z chorobą i strach przed jutrem. Od dziecka choruje na nieuleczalną i postępującą dystrofię mięśniową (zanik mięśni). Z roku na rok narastają u Niego problemy z poruszaniem się i ogólną sprawnością. Nadzieją jest terapia komórkami macierzystymi, do której został zakwalifikowany przez Komisję Bioetyczną Okręgowej Izby Lekarskiej w Częstochowie. Szacowany koszt terapii to ponad 200 000 zł (Całość pokrywa pacjent, nie ma możliwości refundacji z NFZ). Bez wsparcia finansowego ludzi dobrej woli nie jest w stanie zgromadzić potrzebnej kwoty i rozpocząć terapii, która daje mu nadzieję i szansę na poprawę zdrowia.

1 KOMENTARZ

Skomentuj