Spis powszechny już się zakończył, ale ankieter i tak może zadzwonić. Rozpoczęło się badanie kontrolne

9

Mimo że Narodowy Spis Powszechny dobiegł końca, w najbliższym czasie ponownie możemy spodziewać się telefonu od ankietera. Główny Urząd Statystyczny informuje, że na terenie całej Polski od 12 do 24 listopada 2021 r. zostanie przeprowadzone badanie kontrolne.

Jego celem jest ocena jakości danych pozyskanych w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021. Jego wyniki umożliwiają również udoskonalanie przyszłych spisów i badań reprezentacyjnych, dlatego udział w badaniu kontrolnym jest równie ważny, jak w samym Spisie Powszechnym.

Badanie realizowane będzie wyłącznie za pomocą wywiadów telefonicznych, na losowo wybranej próbie 100 000 mieszkań, które zostały spisane w NSP 2021. Ankietowani będą wyłącznie pełnoletni respondenci, którzy jako pierwsi z danego mieszkania udzielili wywiadu w spisie zasadniczym (tzw. pierwsi respondenci).

Z osobami, które zostały wylosowane do udziału w badaniu, skontaktuje się telefonicznie ankieter statystyczny, dzwoniąc z numeru: 22 828 88 88. Ankieter pytać będzie m.in. o to, gdzie respondent mieszkał 31 marca 2021 r., o poziom wykształcenia, przynależność narodowo-etniczną, własność mieszkania. Badanie kontrolne zajmie około 10 minut.

Tożsamość ankietera będzie można zweryfikować na stronie spis.gov.pl lub na infolinii 22 279 99 99 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora). Przypominamy, że ankieterzy nie będą pytać o zarobki, numer karty, PIN, majątek etc. Lista pytań zadawanych w badaniu kontrolnym będzie dostępna na stronie: spis.gov.pl . Pozyskane w badaniu kontrolnym dane podlegają prawnej ochronie i objęte tajemnicą statystyczną. Podobnie jak w przypadku Spisu Powszechnego, udział w badaniu kontrolnym jest obowiązkowy na mocy art. 27 Ustawy z dnia 9 sierpnia 2019 r. o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r.

9 KOMENTARZE

  1. Nie mają co robić do pyty batona. Olać to sikiem parabolicznym. Obowiązkowo to można puścić trzmiela jak ktoś ma wzdęcia.

  2. Mogą dzwonić, nie mam obowiązku rozmawiać, poza tym nigdy nie odbieram numerów nie znanych -skąd mogę wiedzieć że osoba która dzwoni jest tym kim się przedstawia, nie znam, nie odbieram i basta

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj