Spektakl ekologiczny, konkursy i wymiana surowców na sadzonki. Zajrzyjcie w piątek na Ekopiknik

1

W piątek 13 września o godzinie 11.00 przed Galerią Odrzańskie Ogrody rozpocznie się Ekopiknik. Akcja prowadzona jest w ramach projektu „Śmieci nie mają skrzydeł” i ma celu promocję postaw proekologicznych wśród dzieci i młodzieży.

Podczas eventu rozstrzygnięty zostanie konkurs segreguj.pl. Nagrodzeni zostaną najbardziej aktywni uczniowie, którzy przez cały miniony rok zbierali surowce w  szkołach i przedszkolach działających na obszarze podległym Związkowi Międzygminnemu Czysty Region.

Warto na jutro zmobilizować znajomych i uczniów ze swojej szkoły i klasy. Grupa, która przyniesie na Ekopiknik największą liczbę elektroodpadów, pojedzie na darmową wycieczkę w Beskidy.

Organizatorzy zapraszają też wszystkich na spektakl ekologiczny w wykonaniu teatru Kultureska oraz spotkanie z ekologiem Dominikiem Dobrowolskim oraz Sylwią Majcher – autorką książki „Gotuję, nie marnuję. Kuchnia ZERO WASTE po polsku”.

W trakcie trwania pikniku odbędą się konkursy i eko-warsztaty. Tradycyjnie też odbędzie się bardzo popularna na akcjach Czystego Regionu wymiana  surowców i elektrośmieci na sadzonki.

1 KOMENTARZ

Skomentuj