Specjaliści odpowiadali na pytania mieszkańców. Dzień otwarty w Powiatowym Urzędzie Pracy

0

Specjaliści z Powiatowego Urzędu Pracy wraz z pracownikami zaprzyjaźnionych placówek spotkali się dziś z mieszkańcami powiatu. Po raz kolejny pośredniak zorganizował dzień otwartych drzwi.

– Staramy się, aby w jednym miejscu i w jednym czasie dostępne były informacje dla zainteresowanych osób, przede wszystkim bezrobotnych. Jak zawsze towarzyszy nam wiele instytucji z naszego powiatu – opowiada Grażyna Juźwin, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kędzierzynie-Koźlu.

Na odwiedzających czekali specjaliści z wielu dziedzin. Jednym z punktów wydarzenia był wykład na temat zmian w przepisach emerytalnych prowadzony przez specjalistów z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Oprócz nich do dyspozycji mieszkańców byli przedstawiciele Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Opolu, Urzędu Skarbowego, Okręgowego Inspektoratu Pracy, Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego, Centrum Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych, Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców, Opolskiej Izby Gospodarczej, Kędzierzyńsko-Kozielskiego Parku Przemysłowego, Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

Dla władz powiatu i przedstawicieli jednostek administracyjnych spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń i wiedzy na temat aktualnej sytuacji na rynku pracy.

– Obserwujemy zapotrzebowanie rynku i dostosowujemy do niego kształcenie w naszych placówkach. Na pewno wzrasta zapotrzebowanie na specjalistyczne zawody. Takie, które wymagają dużej wiedzy i manualnych umiejętności – tych pracowników brakuje. Cały czas pracujemy nad tym, choćby poprzez organizowanie imprez takich jak dzisiejsza. Pokazujemy młodym ludziom zawody, w których bez problemu znajdą pracę – mówi wicestarosta powiatu Józef Gisman.

Nie zapomniano też o najmłodszych mieszkańcach powiatu. Z myślą o nich na miejscu zorganizowano Kącik Malucha.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj