Spalili trochę kalorii i wsparli leczenie uczniów szkoły. Aktywne pomaganie w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9

5

Biegali, ćwiczyli, tańczyli, czyli aktywna i pożyteczna sobota w Publicznej Szkole Podstawowej nr 9 w Kędzierzynie-Koźlu. Wydarzenie „Aktywna 9-tka” to inicjatywa, której celem jest zbiórka pieniędzy dla Mikołaja i Jacoba, którzy potrzebują wsparcia finansowego w walce z chorobą. Część dochodu z wydarzenia zostanie przekazana na potrzeby uczniów z Ukrainy.

Mikołaj nagle zachorował na cukrzycę, mając niecharakterystyczne objawy i przebieg choroby. Jacob ma za sobą dwie trudne operacje i musi przejść kosztowną rehabilitację. To właśnie dla nich Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 organizuje event charytatywny „Aktywna 9-tka”. Inicjatorką jest nauczycielka i trenerka Ewa Madej, wsparta przez Katarzynę Miraszewską, przewodniczącą rady rodziców.

Kto spalił kalorie, biegnąc 5 kilometrów, może sobie pozwolić na podwójną porcję ciasta, którą można u nas zakupić, piekły je nasze mamy i nauczycielki. Jest dziś naprawdę dużo dzieciaków wspieranych przez rodziców, jest też sporo osób z zewnątrz. Nasza loteria fantowa jest naprawdę atrakcyjna, więc bawimy się, ćwiczymy i pomagamy – mówi Katarzyna Miraszewska.

Bardzo aktywnie dzieci biegały i ćwiczyły, rodzice też swoją postawą sportową dawali im dobry przykład. Jak przystało na szkołę sportową, wspieramy i pomagamy, nie zapominajmy też o tym, co się dzieje u naszych bliskich sąsiadów, więc pomagamy nie tylko naszym chłopakom, ale i uczniom z Ukrainy – dodaje Ewa Madej.

Wydarzenie rozpoczęło się wspólnym 5-kilometrowym biegiem, następnie uczestnicy przenieśli się na teren szkoły. Przeprowadzono trzy treningi: taneczny, relaksacyjny i wzmacniający. Intensywność była dostosowana do kondycji każdego z uczestników, więc wszyscy mogli wziąć udział.

5 KOMENTARZE

  1. Też tam skakałam, żeby zrzucić trochę tuszy. Nawet kujawiaka tańcowałam aż mi wióry spod kiecki leciały. Potem mi się film urwał bo podstoliczną opędzlowałam.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj