Spada liczba pacjentów w kozielskim szpitalu. W naszym powiecie tylko 27 nowych zakażeń

3

Spadek liczby pacjentów w szpitalu w Koźlu, w kraju ponad 9 tysięcy nowych przypadków, niestety znowu urosła liczba zgonów. Zmiany w harmonogramie szczepień. Rząd chce od 10 maja uruchomić zapisy na szczepienia dla wszystkich chętnych dorosłych Polaków.

W szpitalu w Koźlu przebywa 155 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem, w tym 9 pacjentów przebywających na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej. W placówce hospitalizowanych jest 12 dzieci.

W naszym powiecie mamy dziś 27 nowych przypadków zakażenia. Minionej doby zmarło 6 osób, miało choroby współistniejące.

567 osób objętych jest w powiecie kwarantanną, w ciągu doby wykonano 211 testów.
Na Opolszczyźnie mamy dziś 208 nowych zakażeń, w kraju odnotowano we wtorek 9 246 przypadków zakażenia.

Z powodu #COVID19 zmarło 164 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 437 osób.

Od dziś na szczepienia przeciw Covid-19 mogą zapisywać się 52-latkowie, którzy na początku roku nie wypełnili formularza zgłoszeniowego.
infolinia 989

3 KOMENTARZE

  1. I co z tego że spada jak nadal szpital jest zamknięty. Podobnie jest z karetkami bo ciągle jest ich tu za mało. A 4 fala , później 5 fala covidu w końcu uderzy. Lecz jak się nie umrze na covid to na inne choroby które nie są leczone bo służba zdrowia (szpital i karetki) w Kędzierzynie-Koźlu są tylko dla covidowców.

  2. Czyli tak naprawdę na cowid umiera 30 % ludzi, a reszta na inne choroby, poprostu ludzi przestano leczyc . Ludzie leczą się sami, poza tym dużo osób się nie zgłasza, bo kto ma ochotę siedzieć w domowym więzieniu 2 tygodnie . Skoro te szczepienia mają pomagać, to może szczepić się co rok jak na grypę -ja się szczepie na grypę i żyję, od 6 lat nie miałem grypy i oby tak dalej

Skomentuj