Sondażowo druga tura dla Dudy i Trzaskowskiego! Niezła frekwencja w Kędzierzynie-Koźlu

22

Według sondażu exit pool przygotowanego przez IPSOS, który zaraz po zakończeniu ciszy wyborczej opublikował TVN24, zwycięzcą wyborów został Andrzej Duda. Nie osiągnął jednak wyniku, który umożliwiłby mu wygraną w pierwszej turze. Za dwa tygodnie zmierzy się z Rafałem Trzaskowskim.

Według sondażu Andrzej Duda zdobył 41,8 proc. głosów, Rafał Traskowski 30,4 proc. Trzeci jest Szymon Hołownia z wynikiem 13,3 proc. Kolejne miejsca zajęli Krzysztof Bosak (7,4 proc.), Robert Biedroń (2,9 proc.) i Władysław Kosiniak Kamysz 2,6 proc.

Sondaż powstał na podstawie odpowiedzi udzielanych przez głosujących po wyjściu z lokali wyborczych.

Do godz . 17 frekwencja wyborcza w Polsce wyniosła 47,89 proc., co jest bardzo dobrym wynikiem i świadczy o dużym zainteresowaniem wyborami pomimo reżimu sanitarnego związanego z epidemią koronawirusa. Na Opolszczyźnie frekwencja wyniosła 42,32 proc., w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim 41,13 proc., natomiast w samym Kędzierzynie-Koźlu 44,21 proc.

22 KOMENTARZE

 1. Tylko Duda, 2 a zarazem ostatnia kadencja, 5 kolejnych lat cudów łapania hostii, krycia pedofilów. Tego chcą Prawdziwy Polacy. Popieram te drogę nikt mi dzieci masturbacji w żłobku uczył nie będzie, a tylko Duda jest tego gwarantem.

 2. Niestety, frekfencja poniżej 50% to wstyd, gotowych do krytyki jest więcej niż 100%, ale jak trzeba kiwnąć palcem (wybory) to chetnych nie ma. Tłumaczenie, że nie ma na kogo głosować świadczy o braku odpowiedzialności, bo całe zycie to wybory i kompromisy.

  • Człowieku na kogo głosować? Na swojego pana, którego oni Ci wybierają, a ty myslisz ze jestes wolny i wybory są może i wolne ale wyniki musza być ich. Nic to nie da, dopóki nie jesteśmy suwerennym panstwem. A nie jesteśmy, jesteśmy korporacją zarejestrowaną w stanach. A myslisz po co juda leciał do trumpka? Po wytyczne co i jak ma robic. Ustawka bije ustawkę, nie wspominajac ze wybory nie sa zgodne z konstytucją. I od razu mówię, nie jestem za nikim, żadne po, pisy, konfabulacje, sld, kukizy, nowoczesne i reszta bandy polskojęzycznej. Trzeba zmienić całkowicie system i wprowadzić prawo naturalne. Dekret Cichockiego plus deklaracja suwerena 2 RP. Sprawdźcie to, macie narzedzia, to nic nie kosztuje! I wyłączcie to pudło zwane tv… pozdrawiam!

 3. No tak. 30% osób zagłosowało na osobę, która nawet nie ma programu wyborczego. To pokazuje jak rozumni są ci wyborcy…byle być antypis…ale Kędzierzyn nigdy mocny w myśleniu nie był. Może to przez benzen

  • władysław daj swoją receptę na to, że ciebie benzen nie truje.
   czyli:
   1- zapisać się do pis
   2- dawać na tacę ale w formie przelewów
   3- szkalować sąsiadów

  • 41% zagłosowało na popychADŁO KTÓREGO programem wyborczym jest podpisywać wszystko co prezes każe!To świadczy o wyborcach popychADŁA

  • W myśleniu powiadasz…
   Wg PiS najlepsza jest jednomyślność – i to taka od góry do dołu :)
   Poczytaj w podręczniku do przyrody, co się dzieje z monokulturą.

 4. Mam nadzieję, że jesteście wszyscy dumni z wyboru kandydatów z partii, które od 20 lat dymają was ile się da. Gratuluję Polacy, widać, że mordowanie inteligencji tego kraju i lata komunizmu zrobiły z wami co trzeba. Nawet mi was nie żal.

 5. jak zapukają do drzwi 0 5 rano to sie obudzicie dali forse i kupili was .Nieroby honoru niemają ,poczekajcie do jesieni zobaczycie co zrobią.

 6. Troszkę!! Czy na lepsze? Jest takie powiedzenie: nowe jest wrogiem dobrego. Miasto było przejezdne. Przewietrzalne. Szeroka, otwarta przestrzeń. Dwupasmowe jezdnie i wywiewanie spalin. Krzaki – może i pięknych – róż zatrzymują samochodowe spaliny. W godzinach między 11 a 18 nie wybrałabym się tu na spacer z psem, albo rowerową przejażdżkę, z obawy przed zatruciem tlenkami węgla i niespalonymi węglowodorami (sadzą) z paliw samochodowych. Jedno się w tym mieście nie zmieniło: od skrzyżowania Al. J.P. II z ul. Armii Krajowej i Al. Lisa, do wschodniej części miasta wciąż jest tylko jedna droga… I nawet obwodnica północna, z nowym mostem nad Kanałem Gliwickim nie rozwiążę problemu, bo nie będzie z niej zjazdu w kierunku Blachowni i Sławięcic, np. gdzieś między Miejscem Kłodnickim a Cisową… Mieszkańcy tych Osiedli dalej będą musieli jeździć „w kółko”. No chyba, że zrobią terenówki z łącznika na ul. Energetyków?!
  A ludzie byli aktywni, pełni nadziei na lepsze, jak będą dużo i ciężko pracować. Nadziei, że kupią sobie nowe domy, wychowają w nich gromadkę dzieci, spokojnie wykształcą. A potem spoczną na zasłużonych emeryturach, ciesząc się sukcesami życiowymi i zawodowymi swoich potomków…
  Niestety, dzieci podrosły i powyjeżdżały za pracą „na zachód”. A tu ich rodzice i dziadkowie klepią biedę na biednych rentach starczych (zwanych emeryturami), które ledwo starczają na czynsz i to, żeby nie umrzeć z głodu. A na leki już często nie starcza… Państwo ani myśli zwrócić właścicielom pieniędzy zawłaszczonych z OFE. Za to daje „co łaska” na dzieci (500+), emerytów („13″+ śmieszna rewaloryzacja)… Itd. Cofnęło „prawa nabyte”, np. do wcześniejszych emerytur za lata pracy w warunkach szkodliwych!
  No i jedyny, wielooddziałowy szpital w mieście i powiecie, władzuchna zamieniła na „pandemicznie jednoimienny”!
  Wszystko to dowodzi jednego: kto by nie siedział u władzy, w życiu zwykłych ludzi nic się na lepsze, prawnie, nie zmienia.
  No!! I tak mi się zebrało

Skomentuj