Sołtys pobił się z kobietą na wiejskiej imprezie. W ruch poszło nawet krzesło. Jest reakcja wójta

29

Od kilku dni mieszkańcy Naczysławek, niewielkiej wsi w gminie Reńska Wieś, żyją skandalem, jaki wybuchł, gdy w internecie zaczęło krążyć nagranie zarejestrowane na prywatnej imprezie. Widać na nim sołtysa, który okłada kobietę pięściami i krzesłem.

Sprawą „z urzędu” zajęła się policja, do której również dotarło nagranie całej sytuacji. Jak poinformowała Magdalena Nakoneczna, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu, zostały wszczęte czynności sprawdzające. Ustalono już personalia uczestników zajścia widocznego na filmie.

Zareagował Tomasz Kandziora, wójt gminy Reńska Wieś, na terenie której leżą Naczysławki. W zdecydowanych słowach potępił zachowanie sołtysa.

„W związku z nagannym zachowaniem sołtysa sołectwa Naczysławki podczas prywatnej imprezy rodzinnej, zarejestrowanym i upublicznionym w sieci internet, w imieniu swoim i naszej społeczności gminnej wyrażam swoje głębokie oburzenie i słowa potępienia wobec takiego zachowania.  Zachowanie takie nie przystoi zarówno osobie sprawującej funkcję publiczną, jak i w ogóle człowiekowi jako takiemu” – napisał wójt.

Po rozmowie, którą odbył z sołtysem, ten zrezygnował z funkcji. Wybory jego następcy odbędą się w styczniu.

29 KOMENTARZE

 1. A chłopy siedza i patrzą jak damski bokser oklada kobietę, ich również pod sąd za nieudzielenie pomocy.katastrofa, skandal .W głowie się nie mieści w jakim świecie żyjemy

  • Jestem tego samego zdania by za współudział pobicia kobiety wszystkich łącznie z kamerzystą do sądu.

 2. Chłop się broni przed agresywną babą, to, zrobili z niego damskiego boksera. Tluszcza oburzona, już wydali wyrok. Obejrzyjcie cały film.

 3. manipulacja. zainteresowani powinni znalezc sobie w necie pelna wesje filmu, na ktrórym widać jak ten gość przez kilka minut próbował się bronic i uspokoic babe, unikajac starcia. dostal kilka strzalow i zaczal sie bronic, atakowany potencjalnie niebezpiecznymi narzędziami. zrecznie wycięte z kontekstu odwraca odbiór zdarzenia o 180 stopni.

 4. Co to za brednie? Pokażcie całe nagranie, na którym widać jak ona go atakowała i musiał się bronić. Żałosna manipulacja. Kobieta bije mężczyznę to wszystko w porządku ale jak mężczyzna zaczyna się bronić to afera?

 5. Witam, chciałbym zadać pytanie „dziennikarzom” tego portalu. Nie popieram zachowania sołtysa, natomiast, dlaczego nagranie na tej stronie zostało tak sprytnie ucięte, że nie ma na nim fragmentów jak ta kobieta szarpie i okłada sołtysa? Na pełnym nagraniu Sołtys kilkukrotnie próbuje się wycofać, jednak pani wciąż za nim podąża i prowokuje szarpaninę. Cóż za rzetelne „dziennikarstwo”, to jest nie do pojęcia jak strasznie zeszmacił się ten zawód.

 6. Gamonie oglądaliście cały film? Gość odchodzi a baba w niego talerzami rzuca, nie róbcie z niej niewinnej

 7. Prawdomówna nie kompromituj się! Ewidentnie zaczął ją pierwszy okładać . Ona go trzymała bo chciała klucze z auta. Twój filmik też nie jest od początku więc nie masz racji. Sołtys powinien być przykładem ! Dać się wprowadzić tak z równowagi do takiego stopnia ?! Wstyd i hańba! Już samo to że taki nachlany to hańba.

  • Już rozumiem skąd ta afera. Prawdopodobnie druga strona polityczna ją wytworzyła a baba to konkurentka? Co do alkoholizmu to w PL jest zatrważająco wielu takich, jakieś 80% społeczeństwa. Ta baba też napita jak szpadel jest.

  • Kto tu się kompromituje?? Ponad połowa osób pisze to samo a Ty tylko widzisz tego sołtysa jako złego, fakt może i go poniosło ale z tego co widać na całości nagrania chciał uniknąć konfrontacji, idąc twoim tokiem to ta kobieta mogła się tak napić, rzucać talerzami? Fakt może i mój filmik nie jest od początku, ale nie jest to tak okrojone nagranie jak dziennikarzy tego portalu i z niego wynika co innego.

 8. Wrzućcie cały filmik, a nie wycięte 25s.
  Ewidentnie kobieta zaatakowała sołtysa. Szkalujecie niewinnego człowieka.

 9. Brawo obiektywne media.
  Na pełnej wersji filmu widac kto jest agresorem a kto sie broni.
  Ale media jak zawsze, po pieniądzach trzymają strone wczesniej ustaloną

 10. Nie żebym bronił sołtysa ale polecam obejrzeć cały filmik, kobieta zaczeła atakować tego pana

 11. Broni się??w jaki sposób?okladajac ja pięściami?? Nawet jakby ona go sprowokowała to chłop wielki jak dąb powinien poradzić sobie z kobita A nie ja napie…lać.bez przesady

Comments are closed.