Śnięte ryby znów pojawiły się w Kanale Gliwickim. Straż pożarna, służby kryzysowe i wojewoda na miejscu

22

Ponownie w Kanale Gliwickim dostrzeżono śnięte ryby. Wojewoda opolski, straż pożarna, służby weterynaryjne i ochrona środowiska od wczoraj interweniują na terenie powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Pierwsze śnięte ryby w odcinku Kanału Gliwickiego dostrzeżono już na początku marca, a następnie w połowie lipca. Zaniepokojeni mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla kontaktowali się z naszą redakcją i przesyłali zdjęcia martwych ryb, unoszących się na wodach Kanału Kędzierzyńskiego.

Wczoraj na wodach Kanału Gliwickiego ponownie zauważono śnięte ryby. Jak wynika ze wstępnych informacji, problem pomoru widoczny jest na odcinku pomiędzy śluzą Nowa Wieś i Kłodnicą.

– Zostaliśmy zadysponowani wczoraj w rejon śluzy Nowa Wieś. Służby Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego ujawniły śnięte ryby. Nasze działania polegały na monitorowaniu odcinka Kanału Gliwickiego pomiędzy śluzą Nowa Wieś i śluzą Kłodnica. Podczas działań potwierdziliśmy śnięte ryby w ilości około 110 sztuk. Wczoraj ustaliliśmy, że dzisiaj będziemy odławiać padłe ryby – informuje kpt. inż. Piotr Krok z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu.

W piątek w pobliżu śluzy Nowa Wieś odbywa się akcja wyławiania śniętych ryb oraz pobierania próbek wody. Na miejscu interweniują wszystkie służby.

22 KOMENTARZE

  • Wcześniej miałeś platpaństwo z papieru do 4 liter. Tego dziadostwa nawet państwem nie można było nazwać. Na kolejnych wyborach platfusów znowu spuszczą w przerembel. Co wybory ta sama śpiewka a potem w a tu polskiej pseudostacji płacz. Przyjechał ryż i myśli, że zbawi naród. Chyba jeszcze z pieluchą biegałeś za platfusów. Mylisz, że ludzie sklerozę mają i nie pamiętają tego dziadostwa? Zielona wyspa bis mu się marzy, likwidacja zakładów, kilkunastoprocentowe bezrobocie i ciułanie za 5 zł na godzinę jak niewolnik jakiś. Przestań się ośmieszać bo to nie dział humoru. Pomyliłeś fora plafonie.

  • Komuchy to lewactwo i platfusy cymbalisto. Coś ci się popierplaciło. Chyba w nerw ci zaaplikowali jakąś substancję i odleciałeś platpyćcu. Następny chyba z dywanu na podłogę skakał na zielonej wyspie za wyczynów szkodnika ryżego ze swoimi poddanymi. Przestań za klauna robić trutniu.

 1. A czy ktoś obserwuję miejsca zrzutów wody na terenie Śląska? Coś mi się wydaje że po to wyremontowali wszystkie sluzy aby szybko przemieszczać duże masy wody i pozbywać się problemów z rybami jeśli tam jakieś pływają bo jak inaczej wytłumaczyć hordy Śląski wędkarzy na naszych akwenach.

 2. Dzięki Bogu, że nie stało się to na odcinku powyżej śluzy Nowa Wieś! przynajmniej wiadomo. że nie ma tu winy żadnej z firm z terenu przemysłowego w Blachowni. Duża część mieszkańców tego miasteczka tu pracuje…

 3. P.S. Pamiętajmy też, że do części kanału na odcinku powyżej śluzy w Nowej Wsi dochodzi od południa Kanał Kędzierzyński który ma swój początek na obszarze wzdłuż wschodniej strony ZAK!

  • Dodam jeszcze, że choć zmieniłam sobie nicka, to i tak nic nie powstrzyma mnie przed pisaniem o pikach benzenu i o innych pierdołach, którymi zanudzam wszystkich dokoła.

 4. Bezrobocie rośnie, inflacja rośnie, PKB hamuje. Ludzie na kredyty nie mają. Zaraz nie będą mieli na czynsz. Można chociaż zrębki w lesie pozbierać, bo na węgiel też nie będą mieli. Pisokomuchy wykończą ludzi i kraj.

  • Bezrobocie jest najniższe od 30-tu lat, PKB ma nadwyżkę po czerwcu 28 mld zł, inflacja maleje. Łżesz POst komuchu jak z nut. PIS wyrównuje emerytom, poprzez rewaloryzację, inflację i wzrost płac w gospodarce. Płace rosną szybciej od inflacji. Zasoby NBP w walucie obcej i złota są najwyższe od wielu lat. Wyniki makroekonomiczne są niezłe.
   Oczywiście na horyzoncie widać kryzys światowy, który pewnie dotknie i nas.
   A co do poziomu życia to jest to cykicznie raz lepiej raz gorzej. Może żeśmy się za bardzo rozdokazywali i czas na lekkie zaciśnięcie pasa?

   • Kobieto skończ bredzić. Powtarzasz to co usłyszysz od Holeckiej. Polecam stronę GUS.gov.pl inflację mamy prawie najwyższą w UE. Bezrobocie rośnie. A PKB w II kwartale spadło.

    • Mężczyzno skończ bredzić.
     Stopa bezrobocia liczona wg Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) wyniosła w Polsce w II kw. 2022 r. 2,6 proc. wobec 3,1 proc. w I kw. – podał Główny Urząd Statystyczny.
     A co do PKB to nie spadło w II kwartale ale wzrosło o 2,3%, ale oczekiwano więcej więc stąd te Twoje biadolenie ( ja nie mówiłam o wysokości PKB ale o nadwyżce dochodów nad wydatkami).
     Co do inflacji to Litwa, Łotwa i Estonia mają od nas znacznie wyższą (ok. 20%) my mamy nieco powyżej 15% a w strefie euro mają średnio prawie 9% i mają tendencję zwyżkową. Ale Belgia, Holandia, Słowacja, Grecja, Hiszpania i Słowenia mają powyżej 10% czy 11% (ja nic na temat wysokości inflacji nie mówiłam, stwierdziłam tylko, że rynek reaguje wzrostem płac a rządzący PIS rewaloryzuje skutki inflacji emerytom, za co ja osobiście jestem Im wdzięczna).
     Tak, że czytaj to co napisałam a nie krytykuj za coś czego nie powiedziałam.

  • Platfusy już powykańczały ludzi po swoim panowaniu z wodzem ryżym na czele. Dlatego lecą w przzerembel po każdych wyborach. Ludzie nie mają sklerozy i pamiętają te chore czasy. Na nic ni ma i na nic ni ma tylko człek słyszał od tych oszołomów.

  • Wicie rozumiecie towarzyszu @XXX.?
   Zbyt częste oglądanie TV-enów przynosi bardzo złe skutki i często rzuca się na głowę?
   Tak samo jak przyswajanie sobie treści np z gadzinówki wyborczej czy łonetu, itp może PO-czynić NIEODWRACALNE zmiany w mózgu?

   Tylko przypominam, bo tak mówią ludzie ?

 5. Teraz ani na węgiel nie ma, ani na ratę kredytu.Na gas też nie ma, ale to nieważne bo gazu nie ma. Alina ma wyprany mózg od oglądania TVP. Powtarza slogany których znaczenia nie rozumie. Najzabawniejsze jest stwierdzenie, że kryzys może i nas dotknie. Nas już dotknął. Przodujemy jeśli chodzi o kryzys.

  • „że kryzys może i nas dotknie. Nas już dotknął. Przodujemy jeśli chodzi o kryzys.”
   Jak ryzy doszedl do koryta ; z szalenstwa i zachwytu emigracja przekroczyla wszelkie normy .

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj