Smród i piana na Kanale Kędzierzyńskim. Ze spustu wydobywa się dziwna substancja. FILM

17

Substancja niewiadomego pochodzenia została wpuszczona do Kanału Kędzierzyńskiego, tuż przy połączeniu z Kanałem Gliwickim. Sytuację zauważył mieszkaniec miasta i zgłosił sprawę odpowiednim służbom.

 

Chemiczny zapach, dziwna substancja na  na powierzchni wody i ogromne ilości piany. Ten widok i woń zaniepokoiła mieszkańca miasta, który postanowił wszystko nagrać i zgłosić do służb. Na miejsce została wysłana straż pożarna, jednak z uwagi na obecność przedstawicieli Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu, odstąpili od pobierania próbek i działań.

Jak przekazuje Linda Hofman z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach, na miejsce zostali skierowani pracownicy terenowi RZGW oraz Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Opolu. Pobrano próbki w celu jej badań oraz ustalanie statusu prawnego upustu do Kanału Kędzierzyńskiego.

17 KOMENTARZE

 1. PiS i wszyscy z rządu jednomyślnie potwierdzali, że to Niemcy trują Odrę. To jest kolejny dowód, że Morawiecki znów mówił prawdę.

 2. Oj tam, oj tam. Troszkę śmierdzi i nieco się zapieniło i już wielkie larum robicie.
  A w ogóle to wypuszczamy taką substancję która pozwoli Odrze szybciej się zregenerować. Hej.
  A poza tym nasz prezes w pisie służy, więc możecie nam nagwizdać.

 3. A tam, a tam!!!! Co już nie można instalacji przedmuchać, wyczyścić i s puścić, przecież złote algi wykryto dopiero w Oławie. Czyli nasze ścieki są nieszkodliwe, wręcz wzbogacają florę kanału. Katastrofa.

 4. Jeżeli w ciągu kilku dni nie da się ustalić statusu prawnego tego upustu do Kanału Kędzierzyńskiego to należy ten wylot zabetonować i szybko się okaże kto zrzuca ten syf.

   • To może być jakaś poniemiecka niezinwentaryzowana rura. Podobno na terenie Holdingu jest takich pełno i nikt nie wie dokąd one prowadzą. Więc się do nich wylewa co gorsze świństwa i spokój.
    Jedyna rada to zabetonować ten odpływ.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj