Smog znów zawiśnie nad miastem. W środę prognozowane wysokie stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu

29

Główny Inspektorat Ochrony Środowiska powiadamia o ryzyku przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu. Brak wiatru i zwiększona emisja dymów z palenisk jutro dadzą nam się we znaki.

Komunikat GIOŚ dotyczy dużej części powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, w tym miasta Kędzierzyn-Koźle. Zły stan powietrza ma utrzymywać się przez całą środę.

29 KOMENTARZE

  1. A oni diesle chcą wycofywać i jeszcze bardziej uzależnić niewolnika od pana, no Polacy działamy :) niech się zajmą trujacymi zakładami a nie pierdołami…

  2. Kolejna porażka PIS, za rządów PO powietrze było dużo lepszej jakości. Stąd zresztą wzięło się pojęcie „zielona wyspa”. Podobno ludzi z chorobami płuc przywozili do lasów wokół zakładów na Blachowni i Azotach aby przeprowadzać inhalacje. Powietrze było tak czyste, że miasto miało być przemianowane na „Kędzierzyn-Koźle Zdrój”.

  3. Może jak smog opadnie to nie będzie ślisko? Może to celowe działanie władzy żeby za darmo, bez piasku i soli ogarnąć temat zimy? ???

  4. XXIw. a ludzie dalej ogrzewają się paleniskiem umieszczonym w domu. Potem przychodzi smog jak w średniowieczu, a w kozim grodzie żadnego rycerza żeby się go pozbyć.

  5. Na parkingu koło zamku kierowcy (6-8 samochodów) czekają. Silniki włączone 5 minut, 10, 15….. Jak przekonać, że smrodzą? Ich odpowiedzią jest próba rozjechania.
    Kawałek dalej, przy Konopnickiej, czarne dymy snują się często. Nie ma mocnych na to, nie ma chętnych żeby pomóc w likwidacji kominowego smrodu.

  6. To nie rozwiąże całkowicie problemu ale miasto powinno propagować palenie w tzw śmieciuchach metodą „od góry”. Na YouTubie jest masę takich filmików. I amatorskich i profesjonalnych.

  7. Ludzie naiwni uwierzą że to co się dzieje jest zasługą palenia w piecach. Nie! To wina samolotów! Spójżcie jaka zima w dobie pandemii, kiedy loty są wstrzymane. „globalne ocieplenie”? Nie sądzę!

  8. Kiedyś wszyscy wszystkim palili i nikt nie mówił nic o jakości powietrza. Teraz to wina ilości samochodów a szczególnie samolotów które krążą po niebie jak szalone.To jest winne ,a nie że węgiel , drzewo.

Skomentuj