Smog nie daje za wygraną. Stężenie pyłów zawieszonych w powietrzu przekroczyło poziom informowania

4

Kolejny dzień z rzędu Kędzierzyn-Koźle, jak i wiele innych miast naszego regionu boryka się z problemem smogu. Wydano ostrzeżenie dla powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego.

Regionalny Wydział Monitoringu Środowiska w Opolu Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska informuje o przekroczeniu poziomu informowania PM10 w powietrzu na stacjach w dniu 03.01.2021 r.:
• Kędzierzyn-Koźle, ul. B. Śmiałego – 101 mikrogram/m3,
• Strzelce Opolskie, ul. Kard. Wyszyńskiego – 107 mikrogram/m3

O ryzyku przekroczenia poziomu informowania dla pyłu PM10 w dniu 04.01.2021:
• południową część miasta Opole,
• niewielki obszar północnej części gminy Prószków,
• niewielki obszar w zachodniej części gminy Tarnów Opolski,
• środkową i południowo-wschodnią część oraz niewielkie obszary w północnej części powiatu krapkowickiego wraz z południowo-wschodnią częścią miasta Krapkowice oraz ze wschodnią częścią miasta Zdzieszowice,
• niewielki obszar w południowo-zachodniej części powiatu strzeleckiego,
• środkową i południowo-wschodnią część powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego z miastem Kędzierzyn-Koźle

4 KOMENTARZE

 1. Spokojnie, Polska ma węgla na 200 lat, a jak zabraknie to rosyjscy oligarchowie chętnie wesprą marznących mieszkańców eurokołchozu.
  Ja ogrzewam się gazem z portu Lecha Kaczyńskiego, to dzięki niemu, prezydentowi Tysiąclecia, mam możliwość spalać amerykański czy katarski gaz, choć teraz zastanawiam się czy z trudem zaakceptowany nowy prezydent usa będzie przyjacielem Polski. Port wybudował znany wam doskonale grzechotnik Tusk, zdążył przed końcem kadencji tak by PiS mógł go właściwie nazwać. Słuszną linię ma Nasza Partia.
  Zestaw filtrów na wlocie mojej wentylacji mechanicznej pochłania wszelkie PM, tak, że moja willa wybudowana za pracę u zachodnich pracodawców jest wewnątrz oazą.

 2. Od kilku dni jest wiatr wschodni i w związku z tym i na Piastach i w Zdzieszowicach, całą dobę jest benzenu 10-15 [µg/m3].
  Namawiam mieszkańców dzielnic pozbawionych stacji pomiarowych do wykorzystania budżetów obywatelskich do postawienia nowych stacji.
  Stacje dotychczas funkcjonujące stoją na zachód od głównych trucicieli a więc, ponieważ głównie wieją wiatry zachodnie, zaniżają średnioroczne stężenie benzenu.

  • Znowu Alina Benzen się odezwała. Benzen kobito masz w głowie. Wszędzie pod artykułami piszesz te swoje brednie. Uczepili się wszyscy tylko benzen i benzen. Są dwa duże zakłady chemiczne które zwłaszcza w nocy emitują do atmosfery różne substancje lotne w tym trujące . Do tego dochodzi dym z kominów oraz wyziewy z pojazdów samochodowych. To cała tablica Mendelejewa. Gęste chmury które uszczelniają dodatkowo warstwę i stąd smog. Więc Alino Benzenowa nie tylko ten środek chemiczny cię powoli zabija.
   A co dadzą wszędzie postawione stacje pomiarowe ? Nic. Bo jeśli władzą a szczególnie Pani Prezydent na tym, nie zależy ze względu na po kadencyjny powrót do ZAK.

   • Stacje pomiarowe usytuowane w innych miejscach np w Sławięcicach i Raszowej pokażą co najmniej dwukrotnie więcej niż te obecne. Więc zostanie przekroczone średnioroczne stężenie i wtedy WIOŚ nie będzie miał wymówki i będzie miał obowiązek namierzenia trucicieli.
    Jeśli udajesz, że tego nie rozumiesz i usiłujesz to zbagatelizować to prawdopodobnie jesteś lobbistą tych firm.

Skomentuj