Śmiertelny wypadek na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Droga jest całkowicie zablokowana

12

W sobotę przed godziną 10 doszło do poważnego wypadku na obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Samochód osobowy zderzył się czołowo z busem. 

Na czas prowadzenia działań obwodnica na odcinku od ronda Milenijnego do ronda przy zjeździe do Reńskiej Wsi została całkowicie zablokowana, utrudnienia mogą potrwać kilka godzin. W wyniku zderzenia czołowego kierowca osobówki poniósł śmierć na miejscu.

Ze wstępnych informacji uzyskanych na miejscu wynika, że do wypadku doszło podczas wyprzedzania. Osobowy ford na śląskich tablicach rejestracyjnych zderzył się czołowo z busem. Na miejscu pracują wszystkie służby. Więcej informacji wkrótce.

MN

12 KOMENTARZE

  1. Droga z dobrą widocznością, szeroka i ludziom odbija. Każdy kto jechał tam choć kilka razy na pewno nie raz musiał zjeżdżać do barierek aby uniknąć zderzenia z idiotami którzy nie wiadomo po co tak się na tym odcinku spieszą. Co ludziom daje to że kilka sekund szybciej dojadą do ronda na którym i tak zwykle się stoi?

  2. Szanowna małżonka relacjonowała mi wczorajszą podróż do Opola. Nazwijmy to grzecznie spotkanie z kumulacją głupoty.

    Ludzie po wuj się spieszycie, zyskasz jeden z drugim na trasie 10-15min albo o 50 lat za wcześnie poprosisz o wejście św. Piotra. Giń sam na drzewie, w rowie, na torach ale nie zabijaj innych.

  3. Niestety, to tylko kwesta czasu kiedy dojdzie do tego i następnych wypadków w tym miejscu. Działania „specjalistów”, którzy postanowili tak oznakować poziomo ten odcinek zakrętu na obwodnicy ewidentnie nie były konsultowane z projektantami barier akustycznych. W efekcie droga zachęca do wyprzedzania na niewidocznym zakręcie, gdzie mijające się pojazdy mają względną prędkość dopuszczoną przez oznakowanie 180 km/h!. Jeśli się uwzględni to z jaką prędkością rzeczywiście kierowcy tam jeżdżą – należy się bardzo bać tego miejsca. Nadmienię przy tym, że polskie prawo nie przewiduje odpowiedzialności wobec „specjalistów”, którzy swoimi błędami i zaniedbaniami narażają życie ludzkie.

    • Dodaj jeszcze do swych wywodów, szanowny Flor-ku, że nie konsultowano z tym, który właśnie zginął, chcąc dowieść Twoich racji.

Skomentuj