Śmieci zamarzają w kontenerach. Czysty Region: mogą nie być opróżniane w całości

23

Związek Międzygminny Czysty Region poinformował, iż z uwagi na panujące warunki atmosferyczne – ujemne temperatury, mogą wystąpić przejściowe problemy z odbiorem odpadów wynikające z ich przymarzania do pojemników.

Pojemniki mogą nie być opróżniane w całości, ponieważ próby wydobycia przymarzniętych odpadów najczęściej skutkują ich uszkodzeniem.

Czysty Region zaleca, by w miarę możliwości ograniczać poziom wilgotności odpadów oraz przechowywać pojemniki na odpady w pomieszczeniu gospodarczym, garażu lub innym, w którym temperatura nie spada poniżej 0 stopni C i wystawiać je dopiero w dniu odbioru odpadów.

23 KOMENTARZE

  • Niech sobie kupią podgrzewacz do kubłów. Czemu ma mnie to obchodzić jak wyskrobią śmieci? Jak chcą opróżniać kosze do połowy to niech jeżdżą za te same pieniądze 2x częściej. Może nam zaraz jeszcze wodociągi napiszą zalecenia że mamy zostawić cała dobę odkręcone krany żeby woda nie zamarzła ?

 1. Niech odbierają terminowo …. nawet w lecie odbierali jak chcieli ( bałagan jak w rządzie PIS off )
  Ale jaki prezes taka firma !!!!

  • Kosie, zmień ksywę z kosa na lisa,bo kos już tu występuje od kilku lat i nie podszywaj się pod kogoś,bo to nie jest ładnie.

   • Przecież dużo kosów można spotkać zimą. Sam dziś kilka widziałem na śniegu. Widocznie po forach też latają grupami.

 2. No może wreszcie coś z tym zrobimy razem wszyscy, nie patrząc na lewo, prawo albo środek. Oni nie wywiązują się ze swoich zadań więc my musimy się za to wziąść zwykli ludzie.

  • I ciekawe co z tym zrobisz prawdziwy mieszkańcu? Post na forum napisać, tylko na tyle cię stać… Zatrudnij się w czystym regionie i bądź wzorowym pracownikiem jak jesteś taki mądry… Jestem ciekawy jak dokładnie będziesz te śmietniki opróżniać?

 3. Wystarczy mokry odpad w woreczek foliowy wsadzic – oby sie cos nie „lalo”.
  Logike uruchomic. Jak maja „wystukac” smieci z kontenera? Polamac go?
  Za nowy zaplacicie? Mam kosz prywatny – zawsze jesli cos wilgotne (np puszka po owocach itp wkladam w jednorazowy woreczek, zawiazuje i do smieci. Mam gwarancje, ze bedzie pusty kosz.Nic nie przymarznie a i latem much w kolo kosza nie mam. Zdazylo mi sie raz, ze nie oproznili do konca – przymarzniete odpady do kosza byly. Pomyslec starczy. Kubeczki po jogurcie, actimel, puszki po owocach, tudziez nie sprasowane opak po mleku czy soku i nie dokrecone z resztkami. Tak kazdy wyrzuci i sie nazbiera z kropelek reszty wiecej. Mroz i…
  Inetrnaute xxx zapytalabym co maja zrobic ludzie ktorzy oproznianiem koszy sie zajmuja? Za co placimy? pytasz? hmmmmm…. troszke wyrozumialosci i DBANIE wszystkich mieszkancow o to by opakowania puste calkiem byly. To nie wina ludzi wyworzacych odpady. Ludzie sami sobie i pretensje maja. Deszcz tam nie napadal. Mrozy sa. Nastepny internauta – podejrzewam trzymac nie ma gdzie, bo w bloku mieszka.
  Mozna zapobiec by nie trzymac w domu. Woreczek przezroczysty darmowy w sklepie – przy owocach czy warzywach sa. Poki jeszcze sa:)
  Oni dbaja wy wywiezc a wy dbajcie by wszystko wywiezli.

  • Każdą skórkę z banana zawijaj w osobny woreczek foliowy, ości z ryby spakuj do tubki po paście do zębów. Chyba do twojego mózgu nie dotarło dlaczego segregujemy śmieci. Brawo Jola. Właśnie dzięki takim wariatom jak ty czysty region potem podnosi oplaty całym blokom czy kamienicom bo mieszają bio odpady z plastikiem. Głowę sobie lepiej zapakuj w plastikową torbę na owoce z marketu. Pisałaś ten komentarz godzinę ale chyba nie wyszło…

   • jola ma rację. Wystarczy odrobina chcenia i problem zniknie. Wystarczy odrobinę chcenia i śmieci będą segregowane jak należy. Ale polaczkom cwaniaczkom zawsze źle i niedobrze. Niedługo będziecie chcieć by śmieci odbierano wam wprost z mieszkań w godzinach tylko wam pasujących, a gdy już do tego by doszło, będziecie chcieli za to zapłaty, bo to przecież surowce wtórne, a to przecież kasa nie mała.

 4. Skąd oni ta firmę wytrzasnęli. Dopiero były podwyżki. Ze wszystkim mają problem. Kiedyś dwie inne firmy zajmowały się smieciami w miescie i nie było takich cyrków jak z tym brudnym regionem.

 5. Czysty region zawsze coś wymyślają nigdy na czas niekiedy trzeba dzwonić po parę dni i zadawać te same pytanie dlaczego nie zostały odebrane odpady, o popiół to już nawwt nie wspomnę porażka!

 6. Przejściowe problemy z wywozem śmieci może i nam by zrobili przejściowe nie płacenie za to z czego oni się nie wywiązują! W banku jak nie zapłacę raty kredytu na czas to naliczają odsetki to w tym przypadku powinni nam zwrócić część kwoty którą płacimy!!

 7. Czysty Region niech zmieni nazwę na WIELKI SYF. Toczę z nimi wieczna walkę o terminowy wywóz śmieci, za co biorą pieniądze to nie wiem?! Na infolinię się nie dodzwonisz, nie ma z kim rozmawiać. We wszystkim widzą problem!! Jak nie potrafią to niech zamkną ten burdl, z pewnością prywatna firmą za mniejsze pieniadze ogarnie lepiej temat, bo będzie jej zależało. W główkach się przewraca na państwowej posadzie, ważne że wypłata spływa terminowo. Żeby była jasność nie mam nic do samych ekip, które wywożą śmieci, wina ewidentnie jest tutaj po stronie zarządzających całym tym Brudnym Regionem. Zarząd dawno powinien sam złożyć rezygnację z funkcji której nie potrafi pełnić, więcej młodych kreatywnych ludzi a mniej poplecznictwa i wsadzania na stołki „swoich” na dożywotnie lub doemereturowe etaty.

 8. Jak śmieci nie chcą wypadać z pojemnika to trzeba pomagać łopatą, niestety, trzeba trochę podłubać,nie ma lekko, zawsze w zimie jest problem, trzeba sobie radzić.Ale to trzeba chcieć.

 9. Śmieci pozostaną zawsze tylko śmieciami! Grunt żeby opłaty podnosić na bieżąco. Przy bloku jedno wielkie wysypisko… Może wiosna ograna temat i przyjdzie znowu podwyżka.

Skomentuj