Słynny mural z Kędzierzyna-Koźla na znaczkach pocztowych! Czesi docenili dzieło Seika

3

Mural przedstawiający superbohaterkę znany jest już na całym świecie. Niezwykły symbol siły i solidarności z Ukrainą autorstwa Piotra Piłki trafi również na znaczki pocztowe w Czechach. Artysta wspólnie z czeskim grafikiem Jiřím Slívą stworzyli prawdziwy rarytas dla kolekcjonerów. 

Współczucie i nieposłuszeństwo, to motyw nowego znaczka pocztowego zaprojektowanego przez naszego lokalnego artystę Piotra Piłkę i czeskiego grafika Jiříego Slívę. Dochód ze sprzedaży znaczków zostanie przekazany na wsparcie dzieci z Ukrainy.

O tym fakcie poinformował Piotr Piłka na swojej stronie:

„Współpraca z fundacją z Pragi Konto Bariéry która zajmuje się pomocą osób w potrzebie, głównie małym dzieciom postanowiła pomóc również dzieciom z Ukrainy dlatego też w tym celu zostały wydrukowane znaczki pocztowe w ograniczonym nakładzie z pracą czeskiego grafika Jiří Slíva oraz moją skromna osoba.

„Edukacja bez barier” dla dzieci ukraińskich. Już rozdzieliła 2,7 miliona koron wśród 70 szkół w całej Republice Czeskiej. Pieniądze pomogły ponad tysiącowi ukraińskich dzieci, które otrzymały przybory szkolne lub obiady w szkolnej stołówce. Całkowity zysk ze znaczków zostanie przekazany na pomóc dzieciom, które tej pomocy potrzebują bardziej niż kiedykolwiek. Pracujemy nad tym aby w Polsce również powstała podobna inicjatywa trzymacie kciuki”

3 KOMENTARZE

  1. K-K doceniło dopiero teraz, jakoś nie przypominam sobie żadnej wzmianki o tym muralu na K-K
    Gratulacje dla autora za pomysł i warsztat!

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj