Służby ratunkowe interweniowały na Pogorzelcu. Dziewczynka zatruła się tlenkiem węgla

5

Mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale każdego roku w naszym kraju tlenek węgla, zwany potocznie czadem, zabija więcej osób niż pożary. Bezbarwny, bezwonny i nie dający się wykryć bez użycia specjalistycznego sprzętu, nazywany jest „cichym mordercą”.

W czwartek, około godz. 21, służby ratunkowe interweniowały w bloku przy ulicy Janusza Korczaka na osiedlu Pogorzelec. Operator numeru alarmowego odebrał zgłoszenie o 10-latce, która najprawdopodobniej zatruła się tlenkiem węgla.

Do akcji pilnie skierowano zastęp straży pożarnej oraz załogę pogotowia ratunkowego. Strażacy będący w mieszkaniu, stwierdzili w nim obecność tlenku węgla. Mierniki wykazały obecność zabójczego gazu na poziomie 200ppm. Ratownicy medyczni udzielili pomocy 10-latce. Wspólnie z matką, dziewczynka została przetransportowana do szpitala.

5 KOMENTARZE

  1. Ile jeszcze tragedii musi się wydarzyć aby ludzie zrozumieli że 100 zł zaiiwestowane w czujnik ratuje życie. A swoją drogą czy problemem jest uchylenie okna w kuchni czy pokoju przy braniu kąpieli?

    • Dla większości to niestety problem, bo ludzie przyzwyczaili się do życie w smrodzie bez wietrzenia mieszkań. Ja regularnię otwieram okna i wietrzę mieszkanie. A mam drugi blok przed swoim i widzę, że praktycznie nikt nie otwiera okien. Pojedyńcze osoby czasem uchylą i przewietrzą a reszta ma non stop pozamykane wszystko. Jak można funkcjonować w mieszkaniu bez przepływu powietrza. Potem nagrzeją i siedzą w tej saunie bez tlenu. A jak wyjdą na powietrze to im zimno a mrozów solidnych nie ma. Potem przeziębienia ich łapią. Człowiek jak wstaje to otwiera okno w pokoju i wietrzy, jak nie śmierdzi na zewnątrz. Potem kilka razy otworzy za dnia i przed snem. Kaloryferów też praktycznie nie używam, bo nie lubię sauny w mieszkaniu i suchego powietrza.

  2. Bardzo często też, że w łazienkach zaklejane są kratki wentylacyjne, bo jest cieplej i zdaniem wielu osób (które tak robią) jest jakby przyjemniej 😕

    Ale potem jest płacz i bywa że rozpacz. A nawet pretensje. 🥴
    Zazwyczaj NIE do siebie

    • Jak niektórzy palą peciory w kiblu to nie dziwne, że te kratki zakrywają, jak smród im leci do łazienki. W ogóle te ciągi wentylacyjne są schrzanione w tych blokach. Lata temu coś poprzerabiali na dachach i jest praktycznie non stop zimno przy takiej pogodzie w kiblu. A powinno być najcieplej. Tak jakby człowiek na zewnątrz wychodził jak idzie cedzić czy się opłukać. To jest męka korzystanie z tego klopa.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj