Służby kryzysowe dostaną nowoczesny wóz specjalistyczny. Dziś podpisano umowę

20

Pojazd zasili wkrótce zespół zarządzania kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Dziś podpisano umowę w tej sprawie.

Urząd Marszałkowski reprezentował Tadeusz Jarmuziewicz, a nasz samorząd starosta Paweł Masełko oraz członek zarządu powiatu Stanisław Węgrzyn.

– Jeżeli chodzi o nasz powiat to niebezpieczeństw jest tu sporo. Mamy duże zakłady chemiczne, zagrożeniem zawsze była Odra i związane z nią niebezpieczeństwa powodziowe. Ale nowy pojazd jest tak wyposażony, że posłuży też do zwalczania epidemii COVID-19 – podkreślił starosta Paweł Masełko.

Wóz zostanie bogato wyposażony. W środku znajdziemy dron, radiostację, dyski sygnalizacyjne, system nagłośnienia zewnętrznego, agregat prądotwórczy, defibrylator i wiele innych urządzeń. Pickup ma mieć też wyciągarkę oraz dodatkowe ledowe oświetlenie.

Zostanie zakupiony w ramach działania 4.2 – System Wczesnego Reagowania i Ratownictwa RPO WO 2014-2020. Kosztować będzie 350 tys. zł, w tym 50 tys. wkładu własnego samorządu powiatowego, reszta to środki unijne.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu

20 KOMENTARZE

 1. Czy to będzie Porsche ? Bo takie zakupiono w grudniu 2018 roku. Posche jest do dyspozycji starostów- w końcu byle czym jeździć nie mogą. Cytaty z powyższego artykułu : ….Pojazd zasili wkrótce zespół zarządzania kryzysowego Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. …. Ale nowy pojazd jest tak wyposażony, że posłuży też do zwalczania epidemii COVID-19 – podkreślił starosta Paweł Masełko. …. W środku znajdziemy dron, radiostację, dyski sygnalizacyjne, system nagłośnienia zewnętrznego, agregat prądotwórczy, defibrylator i wiele innych urządzeń. Pickup ma mieć też wyciągarkę oraz dodatkowe ledowe oświetlenie. i wiele innych urządzeń. … koniec cytatów. Niestety nasuwa się tu pytanie w czym niby biurokracji zwanej zespołem zarządzania kryzysowego pomoże owy pojazd ? Uważam że najpierw powinni użyć defibrylatora na sobie ci którzy wymyślają te pomysły oraz ci którzy je wdrażają. Jak nie wiecie co z pieniędzmi zrobić to lepiej kupić karetkę lub wóz strażacki bo te przynajmniej działają dla dobra publicznego.

 2. Przedtem tego Masełko nie wiedział? Jeden się uśmiecha, a dwaj skrzydłowi się śmieją. Jak widać na zdjęciu, kolega posuwa, częściowo zakryte pisma do podpisu, a starosta je podpisuje. Uwaga! Kiedyś tak było w UM z Ramsem i kiepsko się to skończyło. Żelazny Josef chyba został wyautowany na dobre.

  • Pewnie był na szkoleniu u Anżeja – choć jego nikt nigdy nie przebije w podpisywaniu każdego papierka wskazanego tłustym paluchem prezesa.

   • Ciekawe który z tych dwóch kowboi będzie sterował dronem i ile będzie kosztowało szkolenie, jedyne co im się może przydać to defibrylator.
    A ty co najwyżej możesz się nazwać parówka sojowa

 3. Dobrze wypasiona bryka,mozna wydzierzawic US marines do Awganistanu, tu sie nie sprawdzi , chyba ze po zakupy do monopolowego!?

 4. Na foto w pełnym blasku jest widoczny starosta Masełko z członkiem zarzadu powiatu i jednocześnie dyrektorem MZBK Węgrzynem i posłem Jarmuziewiczem.
  Cała trójca z PO, a gdzie jest teraz pracujący emeryt Gisman z MN ? Mówią, że nowy starosta sprawi, że będzie tam gdzie być powinien. Na bocznicy w cieniu.
  Panie Masełko tak trzymać.

 5. Pytam się kto? W starostwie poradzi sobie z tak wyposażonym samochodem, takiej Alfy i omegi nie powstydziłaby się ochrona prezydenta a tu proszę miasto niemożliwości i da się? Ponoć powodzi już miało nie być, tak mamy dobrze zabezpieczone miasto przez zbiornik którym też nie wiedzą jak sterować i bawią się kosztem ludzi.

 6. Noooo. Mamy nowego Starostę. Zaczęło się. Hurrra.
  Szybko to idzie.
  To taki nowy ład na skalę powiaciku.
  Poprzednia nie znała się na wypasionych autkach, z dronami na pokładzie.

 7. Kto lepszy i obrotniejszy Masełko czy Gisman? Stawiają na Masełkę, inteligentniejszy i zręczniejszy, a po za tym ma poparcie Sabiny i Roberta.

Skomentuj