Słodko-gorzki świat osób niepełnosprawnych. Konferencja już w czwartek

0

„Jak rozmawiać z dzieckiem i o dziecku” to tytuł kolejnej edycji konferencji  z cyklu „Słodko-gorzki świat osób niepełnosprawnych”, która 13.06.19 o godz.12.00 rozpocznie odbędzie się w Zespole Szkół im. Jana Brzechwy.

W programie konferencji:

  • komunikacja z dzieckiem z zaburzeniami rozwoju i zachowania
  • bariery komunikacyjne i sposoby ich przełamywania
  • podmiotowość dziecka w sytuacjach trudnych związanych z nieakceptowanymi zachowaniami
  • model wspierania dziecka w samoregulacji własnego zachowania.

Wykład wygłosi prof. Dorota Podgórska-Jachnik, psycholog, pedagog specjalny, logopeda, coach, specjalizująca się w problematyce wspierania osób niepełnosprawnych i ich rodzin, konsultant z zakresu specjalnych potrzeb edukacyjnych, autorka wielu publikacji naukowych. Prelekcję wygłosi takżemgr Ewa Chudzicka,neurologopeda, pedagog specjalny, trener wideotreningu komunikacji, terapeuta alternatywnych i wspomagających metod komunikacji.

W ramach działań towarzyszących konferencji

  • odbyło się szkolenie dla nauczycieli na temat zasad komunikacji, które przeprowadził dr Tomasz Drożdż – psycholog, psychoterapeuta.
  • 11.06.19  o godz 16.00 odbędzie się wykład dla rodziców z terenu powiatu i gminy, którzy chcą się się dowiedzieć jak rozmawiać z dzieckiem o uczuciach i potrzebach, stawiać jasne granice i wymagania, zachęcać dziecko do współpracy i rozwiązywania problemów oraz wspierać jego samodzielność.
  • Wykład wygłosi certyfikowany realizator „Szkoły dla rodziców” mgr Barbara Kwaśnicka.

Organizatorem konferencji jest Zespół Szkół Specjalnych i Stowarzyszenie „Zawsze Dziecko” działające przy Zespole Szkół Specjalnych w Kędzierzynie-Koźlu, współorganizatorem powiat Kędzierzyńsko-Kozielski, a partnerem – miasto Kędzierzyn-Koźle.

Skomentuj