Słodkie zakończenie ferii w Miejskim Ośrodku Kultury. Dzieci poznały tajniki czekolady

1

Uczestnicy półkolonii organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu w wyjątkowo słodki sposób pożegnały ferie. Wzięły udział w warsztatach prowadzonych przez prawdziwą pasjonatkę czekolady.

Dzieci uczestniczące w półkoloniach Miejskiego Ośrodka Kultury nie mogły narzekać na nudę: gry i zabawy integracyjno–rekreacyjne, zajęcia edukacyjne, wycieczki i wiele innych atrakcji. Na zakończenie ferii na dzieci czekała słodka niespodzianka. Warsztaty czekoladowe pod okiem pasjonatki i specjalistki.

Od 10 lat pasjonuje mnie czekolada. Prowadzę lekcje, prelekcje i spotkania, na których odsłaniam nieznane oblicze czekolady. Nie ukrywam, ale najwięcej satysfakcji mam z uświadamiania dzieciom, czym jest czekolada. Jestem zaskoczona, jak wiele dzieci wie już, że to produkt pochodzący z rośliny. Tak naprawdę czekoladę trzeba celebrować, a nie pałaszować, gdy tylko mamy ochotę na coś słodkiego – mówi Natalia Aurora-Ignacyk, dziennikarka branży cukierniczej.

Dzieci robiły figurki z masy czekoladowej, uczyły się historii czekolady i robiły szaszłyki z owoców i łakoci zatapiane w czekoladzie.

1 KOMENTARZ

Skomentuj