Śledczy ustalili tożsamość mężczyzny znalezionego w aucie. To mieszkaniec naszego miasta

4

Mężczyzna, który wczoraj w godzinach popołudniowych został znaleziony w samochodzie zaparkowanym przy ulicy Gagarina, był mieszkańcem Kędzierzyna-Koźla.

O sprawie informowaliśmy na łamach naszego portalu tuż po ujawnieniu zwłok. Czytaj więcej: W samochodzie znaleziono zwłoki mężczyzny. Mógł umrzeć z przegrzania

Policjanci ustalili, że zmarły to 55-letni mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla. Mężczyzna od jakiegoś czasu nie posiadał meldunku, nocował w fordzie zaparkowanym nieopodal szkoły podstawowej nr 9.

Śledczy wykluczyli, aby do zgonu 55-latka miały przyczynić się osoby trzecie. Zdaniem prokuratury rejonowej śmierć nastąpiła z przyczyn naturalnych. Jednocześnie policjanci wskazują, że przyczyną zgonu mogła być wysoka temperatura, na działanie której przez wiele godzin narażony był mężczyzna.

– Teraz już wiemy, że mężczyzna ten poprzedniego wieczoru poszedł spać w pozamykanym szczelnie samochodzie. Na drugi dzień temperatura już od godzin porannych bardzo szybko wzrosła. Wówczas, w niewentylowanym i zamkniętym samochodzie, może nawet osiągnąć temperaturę ponad 50 stopni Celsjusza – informują służby prasowe Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

Funkcjonariusze apelują, by nie lekceważyć podobnych zdarzeń.

Sytuacja ta pokazuje, jak niebezpieczne może być przebywanie w zamkniętym pojeździe w trakcie upałów. Zwracajmy więc uwagę na dzieci pozostawione w samochodach. Reagujmy, gdy widzimy, że dziecko może być przegrzane, a nigdzie nie widać rodziców lub opiekunów. Nie wahajmy, wezwijmy patrol Policji dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Jeśli jednak sytuacja jest krytyczna, sami mamy prawo zareagować w sposób zdecydowany. Ratując życie lub zdrowie dziecka, możemy wybić szybę w takim pojeździe. Pamiętajmy o tym, że działamy w stanie wyższej konieczności, nie obawiajmy się więc odpowiedzialności karnej. Wybierzmy boczną szybę najbardziej oddaloną od dziecka, tak aby nie narazić je na zranienie odłamkami szkła. Podobnie reagujmy, gdy widzimy zwierzę zamknięte w samochodzie.

4 KOMENTARZE

  1. Tylko , że tu nie chodzi o przebywanie w zamkniętym samochodzie tylko o mieszkanie. Ktoś chyba wiedział o tym i nic nie zrobił. Idiotki na fb jeszcze się cieszą, że się na zdjęcia załapały. Poziom pełnego szamba. Jakaś opieka społeczna tu działa?

  2. To po prostu miasto morderstw, patologii bezmeldunkowej ( samochodowy kloszard), smutnych policjantów i brudnego powietrza. Mam nadzieję, że za 20 lat Kędzierzyn zostanie zaorany lub wchłoną go Azoty.

    • Za 20 lat Kędzierzyn będzie dzielnicą Maciowakrza. Komitet osiedlowy będzie walczył o wydłużenie linii nr 152 Maciowakrze (lotnisko) – Pogorzelec (stacja) przynajmniej do baru „McKleszcz” bo po deszczach kałuże i błoto na drodze.

Skomentuj