Ślązacy, Romowie, Niemcy i Kresowiacy na jednej scenie. Będzie Koncert Czterech Kultur

0

W sobotę 20 listopada chór „Echo Kresów” obchodzić będzie jubileusz dziesięciolecia istnienia na kulturalnej mapie Opolszczyzny. Równocześnie uroczystość ta zbiega się z kolejną piątą już edycją Gali Koncertu Kultur.

Chór przygotowuje okolicznościową wystawę oraz wydawnictwo albumowe “Wspomnienia na czasie”. W taki wyjątkowy sposób jubilaci chcą przedstawić dziesięcioletni dorobek chóru. Dekada działalności obfitowała w liczne uczestnictwo w koncertach, festiwalach, festynach w kraju i zagranicą oraz uroczystościach okolicznościowych popularyzujących dziedzictwo Kresowe, narodowe, regionalne i lokalne.

W tym roku bogaty program Koncertu Kultur obejmuje występy znanych i popularnych zespołów: Bogdan Trojanek&Terne Roma, Kabaret Grzegorza Poloczka, Kwaśnica Bavarian Band i Chór “Echo Kresów” pod batutą Adama Wołkowskiego.

Wspomniana wcześniej wystawa i wydawnictwo albumowe będą prezentowały bogaty materiał fotograficzny przedstawiający najważniejsze i znaczące wydarzenia z życia chóru, uzupełniony w opisy i komentarze. Wystawa prezentowana będzie w galerii “Odrzańskie Ogrody” w okresie od połowy listopada do połowy grudnia. Jej zamknięcie uświetni koncert kolęd w wykonaniu Jubilatów – “Echa Kresów”. Równocześnie siostrzana wystawa eksponowana będzie w głównej siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koźlu. Wręczenie, członkom chóru i Stowarzyszenia Przyjaciół Chóru “Echo Kresów”, albumów “Wspomnienia na czasie” nastąpi na V Gali Koncertu Kultur połączonej z obchodami dziesięciolecia “Echa Kresów”.

Wydarzenie odbędzie się pod patronatem Prezydenta Miasta Kędzierzyn-Koźle. Całość organizowana jest w ramach „Projektu współfinansowanego ze środków Gminy Kędzierzyn-Koźle”. Współorganizatorem wydarzenia jest Starostwo Powiatowe w Kędzierzynie-Koźlu.

Zapraszamy 20 listopada 2021 roku (początek godzina 16:00) do Miejskiego Ośrodka Kultury “Chemik” w Kędzierzynie-Koźlu. Wejściówki dostępne w kasach kina „Chemik” i Twierdza” od 15 listopada od godz. 15.00.

 

Skomentuj