Sławomir Lipkowski nowym prezesem Grupy Azoty ZAK. Wiceprezesem Artur Rafał Kamiński

4
Od lewej nowej nowy prezes Grupy Azoty ZAK Sławomir Lipkowski i wiceprezes Artur Rafał Kamiński.

9 kwietnia 2018 r. rada nadzorcza Grupy Azoty Zakładów Azotowych Kędzierzyn S.A. powołała Sławomira Lipkowskiego na stanowisko prezesa zarządu Spółki oraz Artura Rafała Kamińskiego na stanowisko wiceprezesa zarządu.

Nowi członkowie zarządu obejmą obowiązki od 10 kwietnia br. Dr Bogdan Tomaszek, pełniący czasowo funkcję prezesa zarządu, pozostaje przewodniczącym rady nadzorczej Grupy Azoty ZAK S.A.

Nowy prezes zarządu to z wykształcenia prawnik, od kilkunastu lat związany głównie z handlem międzynarodowym o zasięgu globalnym. Od 2016 r. pełni funkcję dyrektora generalnego African Investment Group, spółki zależnej Grupy Azoty Police.

W składzie zarządu Grupy Azoty ZAK S.A. pozostają: Sławomir Brzeziński – wiceprezes zarządu oraz Kamil Bortniczuk – członek zarządu.

4 KOMENTARZE

  1. Wydaje ci się ! To w ciągu 22 lat dopiero 14 spadochroniarz w Azotach. Zrozum człowieku, w końcu prawie każdy „z naszych” musi się nachapać.

  2. Kolejny spadochroniarz w Azotach. Po pół roku ( po wyborach) dostanie kilka baniek odprawy oraz kilkaset tyś. premii za to, że nie będzie ubiegać się o podobne stanowisko w konkurencyjnej firmie. Tak jak to miało miejsce w przypadku p. Nowosielskiej, która na odchodne z ZA zgarnęła 300 tyś. złotych.

Skomentuj