Sławięcice mają swojego koziołka. Rogaty „Książę” zameldował się na osiedlu

12

Sławięcice stały się domem najmłodszego członka rodziny koziołków. Dystyngowany „Książę” przycupnął pośród kwiatów na pętli autobusowej i już zdążył poczuć się jak u siebie. Ot teraz będzie czujnie obserwował, kto odwiedza jego osiedle.  

Książę, jak na dżentelmena przystało jest ubrany w elegancki surdut i nawiązuje do dni kiedy Sławięcice były siedzibą prawdziwych arystokratów. Ród Hohenlohe był inicjatorem powstania przepięknego parku w stylu angielskim, po którym do dziś można spacerować w tej części Kędzierzyna-Koźla.

To kolejny koziołek, który pojawił się w naszym mieście. „Książę” dołączył do grona „Strażaka”, „Kowala”, „Chemika”, „Drwala”, „Jadzi”, „Siatkarza”, „Powstańca” i innych. Autorem wszystkich rzeźb jest Michał Misiaszek, artysta z Kędzierzyna-Koźla.

12 KOMENTARZE

  1. Na cześć którego z książęcego rodu ta postać, tego księcia co oddał teren pod budowę obozu koncentracyjnego w Sławęcicach, czy tego, który tym obozem zarządzał na chwałę III Rzeszy. To jest po prostu obrzydliwa promocja nazizmu na naszym terenie kamuflowana ” super zabawą” Pomyślcie o ludziach, którzy zostali tam zgładzeni.

    • Bo koziołki mają być, ma ich przybywać i basta. Nasz artysta ma zajęcie, bezrobotnych grona nie zasili.
      Nasz portal ukochany skwapliwie nas informuje o nowych klonach koziołka, ale jak dotychczas nie natknąłem się na informację ile średnio takie cóś kosztuje.

  2. Sławięcice- hitlerowski obóz zagłady gdzie warunki w tym waldlagrze były gorsze niz w niejednym pod -obozie oświęcimia . I koziołek szwabski … hrabia w binoklach. Zwymiotowałem.

Skomentuj