Słaba frekwencja wyborcza w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim

9

Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla i naszego powiatu niezbyt ochoczo ruszyli do lokali wyborczych. Frekwencja na tle reszty kraju jest bardzo niska.

Z danych Państwowej Komisji Wyborczej z godz. 17 wynika, że mieszkańcy Opolszczyzny najrzadziej w całym kraju biorą udział w wyborach. Frekwencja w regionie wyniosła 39,54 proc. Na drugim biegunie jest Mazowsze, gdzie przy urnach stawiło się 49,59 proc. mieszkańców uprawnionych do głosowania.

Na tle opolskiej średniej jeszcze gorzej wypadają mieszkańcy powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Do godz. 17 zagłosowało tylko 38,77 proc. mieszkańców. Z takim wynikiem trafiliśmy na środek stawki. Najwyższą frekwencję na Opolszczyźnie odnotowano w Opolu (47,99 proc.), najniższą zaś w powiecie krapkowickim – 35,03 proc.

9 KOMENTARZE

  1. Nie ma się co dziwić. Wile osób od lat za granicą a nadal zameldowani tutaj. Do tego ci którzy czasowo pracują za granicą, albo w innych miastach i jak zawsze frekwencja najniższa w kraju.

  2. Do lokalu wyborczego na ul Filtrowej nie szło dojechać. Droga w remoncie od dłuższego czasu. Kto wymyślił taką lokalizację ???? Zdrowe osoby miały problem z dotarciem do lokalu,nie wspomnę o osobach z ograniczoną możliwością poruszania się. Mało w tym mieście budynków publicznych, które mogły by posłużyć jako lokal wyborczy? Może dlatego tak niska frekwencja !!!

Skomentuj