Skrzyżowanie Wojska Polskiego z Pionierów będzie czasowo zamykane. Kolejne utrudnienia

19

Remont ulicy Wojska Polskiego wchodzi w kolejną fazę. Dzisiaj drogowcy zamknęli skrzyżowanie z ulicą Pionierów.

Firma remontująca ulicę zaczęła układać warstwy bitumiczne. W związku z tym konieczne było zamknięcie skrzyżowania z ulicą Pionierów, przez które większość kierowców objeżdżała zamknięte odcinki. W tej sytuacji cały ruch w tej części śródmieścia przejęło skrzyżowanie z ulicą Harcerską. Kierowcy zatem muszą liczyć się z kolejnymi utrudnieniami.

Jak jednak poinformował Arkadiusz Kryś, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Kędzierzynie-Koźlu, skrzyżowanie będzie zamykane wyłącznie okresowo na czas prowadzenia prac. Późnym popołudniem, wieczorem i w nocy powinno być dostępne.

Inwestycja na ulicy Wojska Polskiego w zakresie umożliwiającym przywrócenie ruchu pojazdów powinna zakończyć się na przełomie października i listopada. Prace obejmują też wymianę chodników, budowę ścieżki rowerowej i stworzenie małej architektury. Łącznie pochłoną 3,2 mln zł.

19 KOMENTARZE

 1. cały ten remont to jakaś kpina i kant!
  ta „modernizacja” jest o kant dupy rozbić. poza tym z tego co pamiętam z zapowiedzi w czerwcu (remont zaczął się ~23.06) wykonawca miał skończyć na początku września. ok. był okres deszczowy, ale w tym czasie można było prowadzić inne prace rozbiórkowe, np. frezowanie. ale po co skoro lepiej nic nie robić. poza tym profesjonalizm firmy widać już po samej ich pracy, np. przy takich ilościach układania kostki używa się zwykle maszyn, które układają po kilkanaście kostek na raz (warstwa kostki na palecie), a nie ekipy 4 brukarzy! z całego remontu chyba zadowoleni są jedynie ajenci żabek, u których ci pracownicy się zaopatrują na cały dzień roboczy od śniadania po obiad i napoje.

  „wielka” przebudowa ul. Wojska Polskiego w 3 aktach:

  odcinek pod halą:
  1. jezdni nie przebudowano jedynie wymieniono krawężniki i asfalt na nowe, a no i sygnalizację świetlną na nową
  2. parking zwężono i skrócono
  3. chodnik przesunięto, ale już kostki pod sklepami nie wymieniono kostki na nową – każdy chodnik to chyba ze 3 wzory kostki!
  4. ścieżka rowerowa w kompletnie niepasującym miejscu – między 2 chodnikami od strony os. Piastów

  odcinek przy policji
  1. „przebudowa” to już kompletna kpina. tu nie zmieniono prawie nic. kostkę chodników wymieniono na nową, a brukowany „pas” ścieżki zmieniono na asfaltowy.
  2. parkingi z asfaltowych zamieniono jedynie na brukowane kostką, zmian 0
  3. zatoczki autobusowe też bez zmian, poza tym, że przystanek od strony os. Piastów jeszcze nie został kończony
  4. os strony centrum chodnik pozostał bez zmiany (stara kostka), nowa jest jedynie w obrębie skrzyżowania z Harcerską i przy przystanku, dalej w stronę policji leży stara

  odcinek środkowy
  1. w chodnikach wymieniono jedynie krostę i to też tylko w wybranych miejscach, np. od strony Kosmonautów pod sklepami została stara wybrakowana kostka, wymienią jedynie pas od strony ulicy
  2. chodnik pod pawilonami od strony centrum jeszcze nawet nie ruszony
  3. parkingi zwężone i skrócone
  4. ścieżka rowerowa między 2 chodnikami jak pod halą
  5. bezsensowna „wysepka” uniemożliwiająca parkowanie po obu stronach jezdni. By zaparkować po przeciwległej stronie trzeba zawrócić albo na skrzyżowaniu z Pionierów albo Harcerskiej (można jedynie zjechać na parking przy danym pasie, jak pod halą sportową)
  6. od jakiś 2 tygodni nie da się normalnie przejść z jednej strony na drugą bo rozpierdolone totalnie jest wszystko: ulica, parkingi i nawet chodniki. O ile młodzi czy dzieciaki jakoś sobie poradzą i „poskaczą” o tyle dla osób starszych jest to znaczne utrudnienie, tym bardziej, że przychodnia jest po jednej stronie ulicy, a większość aptek po drugiej, a oba przejścia przy skrzyżowaniach nie nadają się po „użytku” dla starszych osób, np. poruszających się na wózku czy o kulach bo z poziomu ulicy i chodników wystają nowe krawężniki skrajni i wysepki

  • Wreszcie ktoś mądry opisał w sposób fachowy co następuje na tym ŚMIESZNYM i zarazem przykrym, placu budowy, od siebie dodam jeszcze te zwężenia drogi do maksimum, chyba bardziej się nie dało, ŻENADA I ROZGORYCZENIE jak się na to patrzy, żegnam

  • Wylałeś morze żółci.Czy nie boisz się teraz o stan swoich organów wewnętrznych?
   I to jeszcze podzieliłeś swoje uwagi na akty.Na trzy akty.Jak w jakiejś marnej sztuce wystawianej w budzie objazdowej dla żadnej sensacji gawiedzi.
   Zastanawiam się, dlaczego tak wielkiej miary eksperta od rozwiązywania układów komunikacyjnych, nie zaproszono do akceptacji, lub nie, tych rozwiązań?
   Może uwięli się na Ciebie o Znawco?Czy co?

   • mieszkasz w okolicy ulicy WP, czy przejeżdżasz nią jedynie do pracy/lidla/biedry na piastach?

    jeśli jesteś przejezdnym to zapewne Tobie to zwisa jak to wygląda, mieszkańca przy WP już raczej tak różowo nie jest. przykład prosty, ktoś chce zaparkować i szuka miejsca parkingowego z prędkością 10km/h, przez tą debilną wysepkę na środku nawet go nie ominiesz, a co do dopiero np. jadąca na sygnale karetka z Azot czy straż pożarna? Nawet nie ma gdzie „uciec” by zrobić im przejazd! Pod halą są przynajmniej 2 pasy, to taką „zawalidrogę” można ominąć, ale już między Harcerską a Pionierów jest po jednym pasie i się nie da. Na JPII czy Kozielskiej to się może i sprawdza, bo tam przy drodze nie ma parkingów i nikt nie szuka dziury do postawienia swojego auta, tu będzie inaczej. Tu są między innymi oddziały banków i bankomaty z których ludzie chcą skorzystać więc takich szukających miejsca do parkowania będzie sporo. No ale co o tym mogą wiedzieć spece mieszkający gdzie indziej o wyobraźni drewnianego kołka.

   • panie pani „cebe’ – może jakieś argumenty rzeczowe? Plucie ad personam w stylu tuskowców świadczy o tym, że „wsder’ ma rację gdyż w pana pani wpisie nie znalazłem ANI JEDNEGO KONTRARGUMENTU…

    • Jeju, a ileż to KONTRARGUMENTÓW /też tak jak Ty wykrzyczałem to słowo/ w swoim komentarzu zamieściłeś? Ja nie widzę żadnego.
     Jeśli jeszcze uznajesz obraźliwy argument wsdera:cyt. „…wyobraźni drewnianego kołka”, to masz chyba kłótliwy charakter, co nie świadczy dobrze o Twojej kulturze.

    • Mi ten cały cebe przypomina niejakiego reko. Jeśli tylko ktoś ośmielił się skrytykować rządzącą władzę samorządową w K-K, spotykał się natychmiast z jego niepohamowaną agresją słowną (tak typową dla totalnej opozycji).

  • To jest wbicie gwoździa do trumny.wystarczy tego partactwa w tym mieście.Wieczne komplikowanie życia kierowcom ,z tym pasem na srodku to juz jest przesada.Kto załatwił nam takie badziewie no kto?
   Wybory zbliżają się odsuńmy tą bandę partaczy od władzy! Co jeszcze spierdo…?

   • Kierowcy z KK gdy zobaczą inny układ komunikacyjny niż był od lat, dostają małpiego rozumu i nie wiedzą jak się zachować. Najlepszy przykład, opisywany na kk24, to pani kierowca jadąca „pod prąd” po zmianie zasad ruchu na uliczce przy starowstwie.
    Wolę obecną władzę działającą prężnie i zmieniającą na lepsze miasto, niż władzę składającą się z osób rozdających 5 centymetrowe choineczki, w imię obłudnego hasła „oni wycinają, my sadzimy”.Taka mała roślinka powinna w dalszym ciągu znajdować się w szkółce leśnej i nadal rosnąć, nie służyć jako material propagaandowy mający na celu objęcie stolca prezydenckiego.

 2. Ludziki , nikt z piastujacych władzę w tym mieście nie będzie czytał naszych wypocin . Jedyne co możemy -to iść na wybory i wybrać inne towarzystwo wzajemnej adoracji,a czas pokaże czy nowa władza się sprawdzi.

 3. dobra , wybierzemy inną władzę. a co z tym syfem który zostanie? kto zapłaci za prostowanie tych głupot? karetki będą jeździć po trawnikach? straż po dachach? a te hektolitry paliwa które teraz wylewają się na objazdy? objazdy do Cisowej kosztowały tysiące litrów paliwa , w skali miasta. kto za to zapłaci? opóźnienia standardem – kto podpisuje takie kontrakty? kto wybiera takie szemrane firmy? po co realizować było idiotyczny projekt poprzedniej ekipy?

 4. A remont ulicy Elsnera? To też kpina. Idźcie zobaczyć jak tam w tej chwili wygląda dojście do budynków. Rozebrano praktycznie całe chodniki zostawiając pas szerokości trzech kostek co kilka metrów poprzerywany wyrwami. Zaraz obok jest głęboki wykop a brak jakiegokolwiek zabezpieczenia. Zero kładek dla pieszych, zero barierek zabezpieczających. Na dodatek wyłączono oświetlenie więc łatwo tam skręcić nogę lub wpaść do wykopu uderzając przy tym o studzienkę co może się skończyć tragicznie. Młode osoby może sobie jakoś dają radę ale starsze na wózku albo o kulach lub takie o ograniczonej sprawności ruchowej. Dużo nie trzeba by taka osoba straciła równowagę na tej resztce „chodnika” i wpadła do wykopu robiąc sobie krzywdę. Już nie myślę nawet co będzie gdy zajdzie konieczność dojazdu karetki i transportu kogoś na noszach. A co będzie zimą gdy nie daj Boże spadnie śnieg? Czy ktoś w ogóle nad tym panuje? Czy ktoś zastanawiał się nad zabezpieczeniem „placu budowy” i prawidłowego zabezpieczenia bezpiecznego dojścia mieszkańców do swoich mieszkań? Zlecający powinien tego wymagać od wykonawcy ale znając życie nikt o tym nie pomyślał i żaden z urzędników nie ruszył dupy z za biurka żeby sprawdzić jak wygląda sytuacja na miejscu.

 5. Patrząc na „przebudowane” właśnie skrzyżowanie ul. WP z ul. Pionierów nie można odnieść wrażenia, iż jeszcze trudniej będzie wyjechać z ul. Pionierów (zwłaszcza w godzinach szczytu). Może warto by na środku postawić chociaż coś takiego: https://tiny.pl/gzz26

Skomentuj