Wandale znów w akcji. Nieznani sprawcy pomalowali ruiny sławięcickiego pałacu

7
Zdjęcia nadesłane przez czytelniczkę.

Nieznani sprawcy wymalowali flagę Chemika Kędzierzyn-Koźle na pozostałościach pałacu w Sławięcicach. Przedstawiciele klubu potępiają zachowanie i deklarują pomoc w naprawie szkód.

Malowidło najprawdopodobniej powstało w trakcie długiego majowego weekendu. Na schodach portyku bocznego będącego ostatnią pozostałością XIX-wiecznego pałacu wandale wymalowali flagę Chemika, o czym poinformowała nas czytelniczka Daniela.

– Jako klub potępiamy takie zachowanie. Prawdziwy kibic nie dopuściłby się uszkodzenia zabytku poprzez wymalowanie na nim naszych symboli. Mając na uwadze dobre imię Chemika Kędzierzyn-Koźle skontaktowaliśmy się już ze starostwem powiatowym, do którego należą ruiny pałacu w celu naprawy szkód – poinformował nas prezes klubu Piotr Niewadzisz.

Schody i kolumnada to najlepiej zachowane ruiny pałacu, który jeszcze po wojnie stał w sławięcickim parku, a zarazem jedna z jego atrakcji często wykorzystywana podczas plenerów zdjęciowych. Niestety, gdy tylko zostają odnowione, wkrótce pojawiają się na nich bazgroły.

 

7 KOMENTARZE

 1. Co za K….a idioci , przecież taki sprej muszą gdzieś kupić i nie w każdym sklepie może monitoring w takich sklepach sprawdzić i coś może da się złapać a po tem takie kary jak na Słowacji i zaraz sie ich wyleczy . O ile pamiętam na Słowacji kara to 500 euro

  • To niech przyślą ci do domu monitoring z ostatniego tygodnia ze wszystkich sklepów w kk gdzie można kupić spray a jak już kiedyś skończysz oglądać to nam opowiesz kto to zrobił

   • Może to Ty malowałeś . Co do monitoringu to można ułatwić, w którym sklepie takie kolory zeszły w tedy zawęża ilość sklepów albo też w którym sklepie w ogóle były sprzedawane. Błękitny ma rację, jest to do wykrycia lecz wymaga to sprytu i cierpliwości.

    • Oczywiście, można również sprawdzić kto nasikał na klatce schodowej, przeglądając monitoring z pobliskich sklepów spożywczych, kto kupował jakieś napoje, z wodą mineralną włącznie.

 2. Jak dla mnie to tytuł artykułu powinien brzmieć: ” Kibole bandyci znowu w akcji”.
  Chyba Przyszedł czas żeby PAN PREZIO PseUdoklubu zakasał rękawy i osobiście najlepiej szczoteczką do zębów zeskrobał te bazgroły. Po takiej akcji ten człowiek roku dostanie złote spinki, a kibol radny zostanie Prezydentem miasta niemożliwości i antypatriotyzmu.

Skomentuj