Skandal w Blachowni. Ktoś wjechał samochodem na płytę boiska i zniszczył murawę

1

W nocy z piątku na sobotę doszło do zniszczenia murawy piłkarskiej stadionu przy ulicy Szkolnej w Blachowni. Nieznany sprawca wjechał na boisko samochodem i „driftował” na murawie.

Zdarzenie miało miejsce najprawdopodobniej między 1 a 3 nad ranem. Na murawie boiska widoczne są głębokie ślady po samochodzie osobowym. Sprawca prawdopodobnie wjechał na boisko bramą od strony szkoły. To nie pierwszy taki przypadek – podobne zdarzenie miało miejsce miesiąc temu. W obu przypadkach wandal pojawiał się na boisku na kilkanaście godzin przed zaplanowanym meczem piłkarskim seniorów TKKF Blachowianki (na 16.30 zaplanowano mecz z LZS Raszowa).

Stadionem przy ulicy Szkolnej zarządza Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kędzierzynie-Koźlu. Na boisku swoje mecze rozgrywają seniorzy klubu z Blachowni. Z boiska korzystają też grupy młodzieżowe Chemika Kędzierzyn-Koźle i seniorzy klubu. O obiekt i boisko od lat dbają działacze i sympatycy klubu z Blachowni, teraz ich ciężka praca została zniweczona przez ludzką głupotę.

Przedstawiciele TKKF-u zapowiadają zgłoszenie sprawy na policję. Na własną rękę starają się też znaleźć sprawców zniszczenia. Wszystkie osoby, które posiadają informacje na temat zniszczenia boiska proszone są o kontakt przez profil klubu na FB bądź telefoniczny pod numerem 513 562 601. Za pomoc w ustaleniu sprawcy zniszczenia murawy przewidziano nagrodę.

1 KOMENTARZ

Skomentuj