sobota, 27 kwietnia 2024 07:10

Siódma porażka ZAKSY w sezonie. Mistrzowie Polski nie sprostali Projektowi Warszawa

Nie będą miło wspominać wyjazdu do Warszawy siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Mistrzowie Polski ulegli w hali Torwar stołecznemu Projektowi.

Już pierwsze wymiany pokazały, że zespół mistrzów Polski czeka dziś ciężka przeprawa. Po okresie wyrównanej walki gospodarze wyszli na trzypunktowe prowadzenie (17:14), ZAKSA wyrównała, ale w końcówce całkowicie się pogubiła. Od stanu 20:21 punktowali już tylko gospodarze, którzy objęli prowadzenie w spotkaniu.

W drugim secie kibice naszego zespołu przecierali oczy ze zdziwienia. ZAKSA grała bardzo słabo, Łukasza Kaczmarka zmienił Bartłomiej Kluth, ale nie przyniosło to poprawy w grze mistrzów Polski. Projekt rozbił zespół z Kędzierzyna-Koźla 25:13.

W kolejnej partii role odwróciły się. Klub ze stolicy miał duże problemy ze skutecznością, z kolei ZAKSA wróciła do swojej gry. Kędzierzynianie w połowie seta prowadzili już różnicą siedmiu oczek i było jasne, że to nie będzie ostatnia partia spotkania. Ostatecznie zespół trenera Sammelvuo zwyciężył do 19.

Nadzieje naszego zespołu na przedłużenie spotkania rozwiał Artur Szalpuk. Przyjmujący Projektu rozgrywał dziś świetne zawody i to w głównej mierze za jego sprawą gospodarze odskoczyli na kilka oczek od ZAKSY. Kędzierzynianie mimo starań nie byli w stanie odrobić strat i siódma porażka w sezonie ligowym stała się faktem.

Projekt Warszawa - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:1 (25:21, 25:13, 19:25, 25:21).