Sierżant sztabowy Jarosław Laskowski najlepszym policjantem drogówki na Opolszczyźnie

5

Sierżant sztabowy Jarosław Laskowski z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu to tegoroczny zwycięzca XXXI edycji konkursu „Policjant Roku Ruchu Drogowego”. Funkcjonariusze garnizonu opolskiego rywalizowali między innymi w strzelaniu, udzielaniu pierwszej pomocy, kierowaniu ruchem na skrzyżowaniu oraz jeździe motocyklem. Dwaj najlepsi policjanci będą reprezentować nasz garnizon podczas finału krajowego.

W finale uczestniczyło 11 policjantów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w pierwszym etapie konkursu organizowanym w jednostkach powiatowych i miejskiej. Każdą komendę reprezentował jeden funkcjonariusz. Podstawą klasyfikacji końcowej była suma punktów zdobytych przez zawodnika w konkurencjach finałowych.

Policjanci rywalizowali w konkurencjach strzelania, udzielania pierwszej pomocy, kierowania ruchem na skrzyżowaniu, teście wiedzy oraz w sprawności kierowania samochodem i motocyklem po torze.

Największą liczbę punktów zdobył sierżant sztabowy Jarosław Laskowski z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu, drugie miejsce zajął sierżant sztabowy Stanisław Trefoń z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku, na trzecim miejscu uplasował się młodszy aspirant Mateusz Bialik z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach.

Pełniący obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu podinspektor Bogdan Piotrowski pogratulował policjantom osiągniętych wyników. Dwaj policjanci z województwa opolskiego, którzy uzyskali największą liczbę punktów będą reprezentować opolski garnizon podczas finału krajowego.

Źródło: Opolska Policja

5 KOMENTARZE

Skomentuj