Siedziba strażników miejskich do przebudowy. Będzie remont oficyny przy urzędzie miasta

14

Oficyna urzędu miasta przy ulicy Piramowicza 32 wreszcie doczeka się remontu. Magistrat ogłosił przetarg na przebudowę budynku, w której mieści się siedziba straży miejskiej.

Do remontu oficyny, w której swoją siedzibę mają strażnicy miejscy, urząd miasta przymierza się od dłuższego czasu. Budynek stojący na tyłach magistratu znajduje się w złym stanie, dlatego niespełna trzy lata temu planowano przeprowadzkę strażników z ulicy Piramowicza na kozielskie osiedle Zachód. Ostatecznie nie doszła ona do skutku. Strażnicy pozostali w oficynie, część z nich pracuje też w budynku magistratu, gdzie znajduje się centrum operacyjne monitoringu miejskiego.

Przebudowa ma mieć kompleksowy charakter i obejmie m.in. remont elewacji i ścian, wymianę instalacji elektrycznej i wodociągowej, stolarki okiennej i drzwiowej, a także montaż nowej wentylacji i klimatyzacji w budynku. Prace mają trwać około roku, a na czas ich prowadzenia strażnicy przeniosą się do lokalizacji zastępczej. Firmy zainteresowane realizacją inwestycji mają czas na przesłanie dokumentacji do 3 marca.

14 KOMENTARZE

  1. A po co im nowa siedziba, źle mają?. Dała bym raczej kasę na odchudzanie strażniczek miejskich, bo jak one miały by się udać w pogoń za jakimś łotrem, to po 200 metrach zeszły by na zawał, co druga to grubsza.

  2. Zburzyc i zlikwidować Straż Miejska nienpelną żadnej funkcji jeżdżą cały dzień po mieście spia w parkach na parkingach itd jestem za calkowitym zlikwidowaniem strazy miejskiej a nie remontowanie budynku

  3. Ja osobiście to kupiłbym im helikopter z wszystkimi rodzajami kamer aby mogli latać po całej naszej aglomeracji i na bieżąco dawać sygnały do wozów pościgowych gdzie aktualnie palą śmieci lub kontenery,ale by było wesoło a nie mogli by spać po kątach.

  4. Taa, remontujcie im budę, a oni nic nie będą robić.. Ostatnio byłem świadkiem, jak ktoś stanął na zakazie zatrzymywania i oddalił się od pojazdu, a oni sobie przejechali i pojechali dalej, jak gdyby nigdy nic.. Zlikwidować tych nierobów, a nie im jeszcze jakieś inwestycje wprowadzać

Skomentuj