środa, 24 kwietnia 2024 03:00

Siedemnasta wygrana ZAKSY w sezonie. Mistrzowie Polski bez straty seta pokonali Barkom Każany Lwów

W meczu 24. kolejki PlusLigi siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle pokonali przed własną publicznością ekipę Barkomu Każany Lwów.

Gospodarze byli zdecydowanym faworytem starcia w hali Azoty, ale pierwsza odsłona pokazała, że goście ze Lwowa wcale nie zamierzają ułatwiać zadania naszej ekipie. Gracze Barkomu zaczęli z animuszem i już po kilku wymianach mieli cztery oczka przewagi. Przy stanie 13:18 wydawało się, że goście sprawią niespodziankę, ale miejscowi zerwali się do odrabiania strat. W końcówce udało się dojść gości, ZAKSA obroniła trzy piłki setowe i wygrała do 28.

W drugiej odsłonie oglądaliśmy wyrównaną grę z lekką przewagą ZAKSY. W końcówce to goście wyszli na prowadzenie, ale ostatnie słowo należało do kędzierzynian. Mistrzowie Polski od stanu 20:21 nie pozwolili rywalowi na zdobycie nawet jednego punktu i podwyższyli prowadzenie. Trzeci set to już wyraźna przewaga naszego zespołu, który nie bardzo szybko wyszedł na prowadzenie i pewnie kontrolował wynik. Wygrana z Barkomem była 17. zwycięstwem obrońców tytułu w sezonie.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Barkom Każany Lwów 3:0 (30:28, 25:21, 25:16).

Fotoreportaż: Michał Natyna