Siedem zastępów straży pożarnej walczyło z nocnym pożarem budynku socjalnego

1

W niedzielę, 26 września około godz. 23.30 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie gospodarstwa w miejscowości Borzysławice.

Pierwsze na miejscu interweniowały jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, które podjęły próbę walki z ogniem. Po przybyciu zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 z Koźla, w wyniku rozpoznania stwierdzono, że doszło do pożaru poddasza budynku socjalnego, przylegającego do stodoły.

Do zdarzenia zadysponowano 7 zastępów straży pożarnej OSP i PSP z terenu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Spaleniu uległo całe pomieszczenie socjalne, w którym znajdował się aneks kuchenny. Strażacy wynieśli z budynku butle z gazem, które stanowiły zagrożenie podczas akcji gaśniczej. W zdarzeniu nikt nie został ranny, a szczegółowe okoliczności wyjaśnia policja.

1 KOMENTARZ

  1. To pikus, w Prudniku ” socjalni” 4 razy zapruszyli ogien w budynku, byly nawet ofiary smiertelne, strach pomyslec ze przez sciane mieszkaja tam normalne rodziny z dziecmi, mieli ich przeniesc do kontenerow mieszkalnych za miasto, ale daleko tam jest do sklepu po paliwo etylowe!!

Skomentuj