Najlepsi siatkarze plażowi z Opolszczyzny przez dwa dni rywalizowali na piaszczystych boiskach stadionu przy ulicy Grunwaldzkiej. Kędzierzyn-Koźle był organizatorem XXI finału Grand Prix Opolszczyzny.

Rywalizacja wystartowała w sobotę od gier eliminacyjnych mężczyzn. Dziś rozegrano decydujące spotkania wśród panów oraz rozgrywki kobiet. Wśród uczestników Grand Prix nie mogło zabraknąć reprezentantów naszego miasta.

Finał mężczyzn był starciem doświadczenia z młodością. Po jednej stronie siatki stanął znany z występów w Mostostalu Azoty Aleksander Januszkiewicz, który grał w parze z Grzegorzem Barciakiem. Ich rywalami byli medaliści mistrzostw Polski juniorów Adam Lorenc i Adam Rajski. Po zaciętym meczu 2:1 zwyciężyli ci drudzy. Trzecie miejsce w turnieju zajął duet Arkadiusz Luber i Szymon Bąk.

W rozgrywkach pań bezkonkurencyjna okazała się para Paulina Sobolewska/Iga Kozińska, która w finale pokonała Aleksandrę Mędrzycką i Aleksandrę Kępską. Na trzecim miejscu udział w zawodach zakończyła para Martyna Paczkowska/Weronika Filipczak. Nagrody najlepszym duetom wręczył przewodniczący rady miasta Andrzej Kopeć.

Skomentuj