Siatkarska kuźnia talentów z Pogorzelca. Uczniowie „Jedenastki” mają kolejne puchary do kolekcji

0

Na każdym turnieju sieją postrach wśród przeciwników, a w szkolnych gablotach zaczyna brakować miejsca na kolejne puchary. Siatkarze z PSP nr 11 od lat należą do krajowej czołówki. Młodzi sportowcy odwiedzili prezydent Sabinę Nowosielską, aby pochwalić się swoimi ostatnimi sukcesami.

W ostatnich tygodniach reprezentacja szkoły święciła triumfy podczas Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce o Puchar Kinder+Sport. Uczniowie z tych prestiżowych zawodów przywieźli aż dwa puchary. Podczas turnieju rozgrywanego w Zabrzu drużyna „trójek” z PSP nr 11 po raz trzeci z rzędu sięgnęła po pierwsze miejsce. W złotej drużynie Marcina Nurskiego zagrali: Dawid Banasiak, Marcel Steyer, Aleksander Kopania i Łukasz Siemaszko. Niemałym sukcesem może pochwalić się także drużyna „dwójek” prowadzona przez Janusza Blachucika. Aleksander Peljan i Bartosz Blachucik wywalczyli srebrny medal.

Placówka z osiedla Pogorzelec to kuźnia siatkarskich talentów. Absolwentami szkoły są m.in. Kamil Semeniuk i Korneliusz Banach, zawodnicy Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Skomentuj