piątek, 26 kwietnia 2024 20:51

Siatkarska bitwa w hali Azoty. Grupa Azoty ZAKSA zwyciężyła po pięciosetowym boju. ZDJĘCIA

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle po niezwykle emocjonującym spotkaniu pokonali Trentino Itas w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym Ligi Mistrzów. Oba zespoły stworzyły w hali Azoty świetne widowisko, o awansie zadecyduje spotkanie rewanżowe we Włoszech.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli kędzierzynian, którzy w pierwszej partii sprawiali zdecydowanie lepsze wrażenie od gości. W połowie seta w polu zagrywki zameldował się David Smith i gospodarze odskoczyli od rywali na pięć oczek. Włosi dopiero w końcówce zdołali postraszyć mistrzów Polski i odrobić część strat, ale decydujące zdanie należało do naszych graczy, którzy zasłużenie zwyciężyli do 22.

Miejscowi kontynuowali dobrą grę na starcie drugiej partii. ZAKSA prowadziła już 10:5 i wydawało się, że mamy wygraną w garści, ale doświadczeni Włosi nie złożyli broni i kilka minut później był już remis (16:16). W końcówce nasz zespół zgubił rytm i goście wyrównali (22:25).

Podobny scenariusz kibice obserwowali w trzeciej partii. Przez większą część gry oba zespoły toczyły wyrównany bój, ale końcówka ponownie należała do gości. Przy stanie 22:23 sędzia najpierw wskazał punktowy blok gospodarzy, ale szkoleniowiec Włochów wziął challenge i ostatecznie punkt trafił na konto gości. Po chwili asa posłał Dzavoronok i było 1:2.

W czwartej partii role odwróciły się. To goście szybko wyszli na prowadzenie, a kędzierzynianie musieli gonić wynik. Po asie Micheletto było już 2:6, ale ZAKSA nie złożyła broni. Kędzierzynianie za sprawą dobrej gry blokiem wyszli na prowadzenie 20:16 i wydawało się, że mają wygraną w kieszeni. Po chwili Włosi wykorzystali przestój w grze naszego zespołu i wyrównali. Przy stanie 21:21 najpierw długą wymianę zakończył Bednorz, a po chwili przyjmujący ZAKSY posłał dwa asy, czym przechylił szalę zwycięstwa na stronę kędzierzynian.

Gospodarze odnotowali piorunujący start w piąty set. Kędzierzynianie objęli prowadzenie 5:0 i tym razem nie dali gościom szans na odrobienie strat. ZAKSA zwyciężyła 3:2 i ma duże szanse na awans do półfinału. Spotkanie rewanżowe z ekipą z Włoch odbędzie się 16 marca.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Trentino Itas 3:2 (25:22, 22:25, 22:25, 25:21, 15:10).

Fotoreportaż: Michał Natyna