Seria włamań do mieszkań w Kędzierzynie-Koźlu. Okradają nas, kiedy wychodzimy do pracy

1

W biały dzień, najczęściej około południa, kiedy większość ludzi jest w pracy, włamują się do mieszkań, zabierając z nich wszystko, co wartościowe. Tylko w ostatnim czasie doszło do trzech tego typu zdarzeń na osiedlu Piastów. Policja ostrzega i apeluje o odpowiednie zabezpieczenie domów oraz sąsiedzką czujność.

W ostatnim czasie doszło do trzech włamań do mieszkań na osiedlu Piastów. Jak się okazuje, to nie zmrok stwarza złodziejom warunki do działania. Do włamań najczęściej dochodzi rano i w okolicach południa, gdy większość ludzi jest w pracy lub załatwia sprawy poza domem.

Z informacji od czytelników wiemy, że w ciągu jednego dnia w bloku przy ulicy Królowej Jadwigi doszło do dwóch włamań na tym samym pietrze. Lokatorzy przez kilka dni mieli zepsuty zamek w domofonie, nie maja pewności, czy do uszkodzenia domofonu nie przyczynili się sami złodzieje. Wiele wskazuje na to, że mieszkańcy są wcześniej obserwowani. Kolejne włamanie miało miejsce przy ulicy Kośnego, jak mówią lokatorzy, okradziona kobieta zawsze wychodziła i wracała w tych samych porach. Włamywacz musiał mieć pewność, że nikt go nie zaskoczy.

– Dwa z trzech ostatnich włamań miały miejsce w ciągu jednego dnia między godziną 7 a 15, kiedy mieszkańców nie było w domu. Skradziono pieniądze i biżuterię. Włamywacze wyłamali dolny zamek i w ten sposób weszli do mieszkania. Istotne jest to, aby w blokach były domofony, a mieszkańcy wpuszczali tylko znajome osoby. Pomoc sąsiedzka jest tu bardzo ważna, choć kiedy wszyscy są w pracy, niestety nie można liczyć na sąsiadów. Cały czas pracujemy nad wykryciem sprawcy, wiele wskazuje na to, że być może to ta sama osoba – mówi Małgorzata Cisowska z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu.

Jak widać, warto jest dbać o dobre relacje sąsiedzkie, bo to właśnie sąsiad może nas uchronić przez włamaniem. Policja apeluje, aby zwracać uwagę na to, kto kręci się wokół domu sąsiada, kto przebywa na klatce schodowej, a jeśli jest to obcy, zapytać, czego szuka. Włamywacz nie podejmie działań, jeśli będzie wiedział, że został zauważony.

Niestety, najwięcej kradzieży ma miejsce gdy opuszczamy mieszkania, domy na dłuższy okres. Policja apeluje, aby przed wyjazdem zamknąć drzwi i okna, a w budynkach wolnostojących pamiętać o zamknięciu okien dachowych i piwnicznych, drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, przez które złodziej może łatwo dostać się do naszego domu. Dobrym rozwiązaniem są programatory czasowe, dzięki którym w różnych porach dnia w mieszkaniu zapala się światło, co stwarza pozory obecności domowników.

1 KOMENTARZ

  1. Głupoty z domofonem piszecie, wystarczy magiczne słowo gazetki i każdy otwiera. Oprócz tego mieszkańcy sami ułatwiają wejście na klatkę schodową nie domykając drzwi lub dzieciaki zostawiają siebie uchylone drzwi aby nie dzwonić gdyż rodzice nie dają im kluczy. A jeśli się zwróci się uwagę to można przeróżne epitety usłyszeć pod swoim adresem. Tak że kochani mieszkańcy miasta możliwości zostawiajcie otwarte drzwi aby złodziej miał możliwość sobie zarobić.

Skomentuj