Seria pożarów wiat śmietnikowych w Kędzierzynie-Koźlu. Szukają sprawcy

15

W niedzielę strażacy pięciokrotnie byli dysponowani do pożarów wiat śmietnikowych na terenie miasta.

Pierwsze zgłoszenie otrzymano około godz. 10 gdzie palił się śmietnik przy ul. Harcerskiej. Po godz. 18 do dyżurnego numeru alarmowego w przeciągu godziny wpłynęły kolejne cztery zgłoszenia o pożarach wiat śmietnikowych przy ulicach 9 Maja, Kosmonautów oraz dwukrotnie przy Kazimierza Wielkiego. Spaleniu ulegały kontenery o pojemnościach do 1000 litrów. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną wszystkich pożarów było podpalanie.

Mieszkańcy ulicy Pionierów widzieć mieli nieznaną osobę, która próbowała podpalić kolejny śmietnik, lecz gdy zauważyła nadchodzących ludzi, uciekła. Policja zabezpiecza nagrania z monitoringu, na których może być widoczny podpalacz.

15 KOMENTARZE

  1. A Nowosielska twierdzi,że w mieście jest tak super, może zamiast brylować na tych wszystkich bankietach pilnowałay aby wiat śmietnikowych nie podapalno, najlepiej ze swoją świtą w postaci Maruszczaka, Jagiełły, Romanowicza, Harianoiwej, Koziarskiej, Ptaszyńskiego i Bieńkowskiej tudzież Głuszek.

  2. Macie tyle kamer w mieście i nagle nikt nie umie namierzyć sprawców.. Banda małolatów jest sprytniejsza niż policja? Szkoda słów… Idźcie polepić mandaty za kulturalne picie w lasku.. Nieudaczniki…

  3. A policja to nie ma psa tropiącego, by jak najszybciej zjawić się w miejscu zdarzenia i podjąć jeszcze świeży trop sprawcy? Dodatkowo warto pomyśleć o dyskretnym monitoringu wiat śmietnikowych, w dzisiejszych czasach koszt takiego sprzętu to nie majątek. No i oczywiście wzmóc czujność sąsiedzką.

  4. Zapraszamy policję i SM na PIESZE patrole po osiedlach,między blokami,siedzeniem i grzaniem czterech liter w autach koło orlików, przed i ZA pływalnia nic nie zdziałamy

  5. RYCHOWI PUSCIŁY NERWY 😁TEN PODPALACZ BAWI SIĘ W KOTKA I MYSZKĘ Z POLICJĄ I STRAŻĄ MIEJSKĄ.TO NIKT INNY ,TYLKO MY PODATNICY ZAPŁACIMY ZA NOWE POJEMNIKI NA ŚMIECI.TEN PODPALACZ UPODOBAŁ SOBIE OŚ.PIASTY I ŚRÓDMIEŚCIE.MIESZKAŃCY TYCH OKOLIC POWINNI BYĆ CZUJNI.PODPALACZ PRĘDZEJ,CZY PÓŹNIEJ ZOSTANIE ZŁAPANY.POLICJA NIECH WYPYTA MIESZKAŃCÓW.MOŻE KTOŚ,COŚ WIDZIAŁ?

  6. Dzis sie palila ok 10:30 wiata przy Biedronce na Piastach. W bialy dzien jakis debil podpalil kolejna wiate. W koncu dojdzie do tragedii

Skomentuj