Seria pożarów w Kózkach. Mieszkańcy uważają, że doszło do celowego podpalenia

0

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu wyjaśniają okoliczności pożarów w Kózkach. W rejonie jednego adresu służby interweniowały trzykrotnie.

W poniedziałek po godz. 22 doszło do pożaru stodoły w miejscowości Kózki. Na miejscu w kluczowym momencie z pożarem walczyło 13 zastępów w sile 51 strażaków. W budynku znajdowała się słoma i sprzęt rolniczy. Właściciele posesji znajdują się zagranicą.

Strażacy ponownie interweniowali we wtorek około godziny 9. Patrol policji zauważył dym wydobywający się z pogorzeliska. Także w czwartek strażacy zostali wezwani do Kózek po raz trzeci. Płonęła słoma, która została wyniesiona ze stodoły po pożarze.

Mieszkańcy wsi uważają, że doszło do celowego podpalenia. Właściciele posesji, na której doszło do pożarów wyznaczyli 1000 euro nagrody za wskazanie osoby, która mogła przyczynić się do podpaleń. O zdarzenia zapytaliśmy kom. Magdalenę Nakoneczną, rzecznik kędzierzyńsko-kozielskiej policji, która poinformowała, że czynności wyjaśniające trwają i sprawdzane są wszystkie okoliczności.

Skomentuj

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj